Koolisõidu Grand Prix küri kaksikvõit Rootsile, Ellermann ja Landy’s Akvarel täna kolmandad

Helsingi Horse Show tänase päeva esimeses pooles asusid starti poniratsutajad ja koolisõitjad, õhtupoole teevad oma soorituse takistussõitjad. Mõlemast esimesest sõidust õnnestus eestlastel tuua auhinnaline koht: Kippen Närep ja Rosehill Fascination said ponide TOP 10 sõidus teise koha ning Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel lõpetasid koolisõidu muusikalise vabakava kolmandal kohal. Küris saavutas esikoha eile samuti võitnud Jeanna Högberg hobusel Duendecillo P.

Grand Prix muusikalises vabakavas startis 8 võistluspaari, nende seas ka Dina Ellermann oma pikaajalisel partneril Landy’s Akvarelil. Täna neil eilset teist kohta korrata ei õnnestunud ning 68,475%’ga saavutati kolmas koht. Dinast ettepoole platseerusid eilne neljanda koha omanik Per Duvefelt hobusel Edwin (68,685%) ning väga tugeva sõidu teinud Jeanna Högberg hobusega Duendecillo P (73.125%). Helsingis oli kasutusel ka publiku poolne hindamine (spectator judging), kus pealtvaatajatel oli samuti võimalus anda hinnang võistluspaari sooritusele. Publiku arvates oli parim Duvefelt, Högeberg teine ning Maria Pyykönen kolmas (ametlike tulemuste järgi neljanda koha omanik). Helsingi koolisõidukohtunike seas oli ka eestlane Eva-Maria Vint-Warmington.

Dina ja Akvarel Helsingis esitamas muusikalist vabakava. Foto: Susanna Liis Ole

Pressikonverentsil lausus võitja, et Duendecillo oli täna veel rohkem temaga kui eile ja vigu sisse ei lipsanud: ratsaniku sõnul pidi hobune eriti probleemivabalt tegema jalavahetusi. 5* kohtunik Saksamaalt Peter Holler sõnas, et selgelt oli näha, kuidas võitja nautis skeemi sõitmist. Lisaks jäi talle silma, et sageli pole vabakava nii hea kui hobune: ta sooviks näha kõrgemat tehnilisuse astet ning tõi välja ka kohati esinevat muusika ja hobuse kokkusobimatust.

Jeanna Högberg hobusega Duendecillo. Foto: Susanna Liis Ole

Dina lausus oma sõidu kommentaariks, et jäi üldises joones sooritusega rahule, vaid jalavahetuste seerias tuli viga sisse. "Soojendus läks väga hästi ja asusin areenile hea tundega. Meil tulid hästi välja galopipiruetid, aga jalavahetustes eksisime. Mul on kava lõppu jäetud üks vaba diagonaal ja seekord otsustasin ühe tagant jalavahetused seal uuesti teha ning see ka õnnestus."

Ponide TOP 10 sõit kõrgusel 115 cm leidis aset vahetult enne koolisõitu ning seal saavutasid tubli teise koha terve võistluse vältel stabiilset minekut näidanud Kippen Närep ja Rosehill Fascination. Ajaliselt edestasid nad võitjat, kuid teises faasis saadud 4 karistuspunkti neil nädalavahetuse kolmandat võitu tuua ei lasknud. Samuti tuli auhinnaline koht eilsest 140 cm kõrgusest Tabel C sõidust, kui Rein Pill ja Alfons Ra lõpetasid kümnendal kohal.

Pärastlõunal leidis aset kuni 160 cm takistustega Land Rover Helsinki Grand Prix, kus asusid starti ka Rein Pill (A Brok) ja Urmas Raag (Ibelle van de Grote Haart), mille võitis Steve Guerdat (SUI) hobusel Alamo. Meie ratsanikud kahjuks siin sõidus auhindadele ei pääsenud. Seevastu õnnestus Pillil ja Alfons Ral hästi 140 cm kõrgune parkuur, milles tuldi neljandale kohale.

Õhtu eelviimases sõidus, 150 cm parkuuris, on stardis Raag hobusel Carlos.