Koolisõidu harrastajad näitasid karikasarja neljandal etapil head taset

Möödunud pühapäeval (31.05) Väike-Maarjas toimunud koolisõidu harrastajate karikasarja neljas etapp näitas selgelt, et harrastajad on A-klassist välja kasvanud ja suudavad pakkuda arvestatavat konkurentsi ka L skeemides. Seda tõdes peale võistlust ka FEI koolisõidukohtunik ja ERL koolisõidumänedžer Eva-Maria Vint-Warmington.

A-klassi esikoht läks suurepärast sooritust näidanud Maria Petersonile ja Rüütlile, kes teenisid kohtunikelt 73,500%. See on paari selle aasta parim tulemus. Uut isiklikku rekordit siiski ei sündinud. Täpselt sama tulemusega on paar võitnud eelmisel aastal samas skeemis Koeraveres Lepa tallis. Ka teist ja kolmandat kohta saavutanud paarid olid väga lähedased 70% piirile. Ingrid Randlaht ja Voore Apollo lõpetasid skeemi tulemusega 69,667% ning Jevgenia Kirilova ja Leiva tulemuseks tuli 69,167%, mis on mõlema paari jaoks ühtlasi ka nende kahe aasta parim isiklik tulemus.

L-kergemas skeemis jäi paremusjärjekord praktiliselt samaks. Esikohale jõudsid Maria Peterson ja Rüütel samuti üle 70% tulemusega, teise koha saavutasid Ingrid Randlaht ja Voore Apollo (67,037%), kolmas koht läks Liis Liblikmaale Chocolate’ga tulemusega 66,296%.

Konkurents karika A- ja L-klasside esikohtade pärast paistab tulevat tihe. Väike-Maarjas esinenud paarid pakuvad kahtlemata tugevat konkurentsi karika favoriidile Jekaterina Rastoštšenkovale, kellel on nii A- kui ka L-klassis samuti ette näidata üle 70% tulemusi.

Tulemused: https://ratsanet.ee/events/457?locale=et&year=2015

Tatjana Kiilo, harrastusspordi mänedžer