Koolisõidu harrastajate plaanid 2023. aastaks

Harrastajad on alati üksteist toetamas. Foto: Anett Jaadla

Alanud on uus ratsaspordihooaeg ja sellega seoses on hea tutvustada, millised on harrastus- ja amatöörsportlaste plaanid sel aastal.

Esimene ja kõige olulisem muudatus on, et alates käesolevast aastast on koolisõidu harrastajatel, sarnaselt takistussõidu harrastajatega, eraldi amatööride kategooria. Koolisõidus loetakse amatööriks sportlast, kellel on kas harrastus- või seeniorsportlase litsents ning kes ei ole viimase kolme kalendriaasta jooksul startinud koolisõidus R-raskemal tasemel. Näiteks kui 2023. aastal stardib sportlane GP tasemel, siis uuesti on ta amatöörsportlaste sekka oodatud 2027. aastal. Amatööride meistrivõistlused toimuvad sise- ja välishooajal, lisaks peetakse eraldi edetabelit. Amatöörid koguvad punkte M ja RK tasemel ning aasta lõpuks selgub edetabeli põhjal ka parim amatöörsportlane koolisõidus!

Amatöörklassi loomisega on piiratud osalus ka harrastajate arvestuses. Kõik M tasemel startinud sportlased enam harrastajate arvestusse ei kuulu. Lähemalt saab tutvuda harrastaja määratlustega Eesti Ratsaspordi Liidu (ERL) kodulehel- Harrastaja määratlus | Eesti Ratsaspordi Liit.

Teine muudatus puudutab harrastajate suvist karikasarja. Eelnevate aastate kogemus ja kiiresti tõusnud kütusehinnad näitasid, et karikasarja formaadis on vajalik teha muudatusi, mis võimaldaks karikasarjas osaleda pikki vahemaid läbimata. Uue formaadi puhul saab sportlane valida endale sobiva ERLi kalenderplaani võistluse ja koguda seal karikasarja arvestuses punkte. Karikasarja lõpetab pidulik finaal, mis toimub traditsiooniliselt koos šampuse ja harrastajate telgiga augustis Ihaste ratsakeskuses. Täpsem juhend ilmub aprillikuu alguses.

Rõõm on teatada, et ülipopulaarseks saanud e-karikasari tuleb taas! Tulles vastu võistlejate soovile, toimub sel aastal üks etapp ka suvel! Üldjuhendi ja esimese etapi juhendiga saab tutvuda Hobumaailma võistluste kalendris.

Hoia end Eesti harrastajate koolisõidu komitee uudistega kursis nende Facebooki või Instagrami lehel.

Soovime harrastajatele ja amatööridele palju õnnestunud starte!