Koolisõidu järelkasv võistles Rahulas ERL Talvise Koolisõidu Karikasarja A klassides

ERLi talvise karikasarja A klasside võstlused peeti pühapäeval Rahula tallis. Päeva alustasid poniratsanikud ning üle viiekümne stardiga päeva lõpetasid harrastajad.

Poniratsanike tase on aasta aastalt tõusnud ning esimesi kohti ei saa enam kellelegi kindla ennustamise peale kaela riputada. Teisel etapil, kus sooritada tuli skeem A4, võidutses Karoline Rähn ponil Jack. Teiseks sõitis end eelmise korra võitja Marleen Emilie Vilderson ning kolmas oli samuti poni Jack, ratsanikuks Johanna Kalle. Kui esimese kolme vahe oli selge, siis kohad neljandast kaheksandani jagati kõik ühe protsendipunkti sees.

Kuni 16aastaste ratsanike hulgas tõi hea sõiduga veenva võidu kodutalli Ruudu Soo hobusel Eposs. Teise ja kolmanda koha võitjad selgitasid alles üldhinde punktid. Teise koha pälvis Marleen Emilie Vilderson hobusel Aaria ning kolmanda Kristiina Aun hobuse Gambrinius.

Avatud klassis kaheteistkümnest ülesse antud võistluspaarist jõudsid starti kümme. Selles klassis võistlevad mitmed perspektiivikad noored hobused nagu näiteks eelmisel aastal edukalt noorhobuste ülevaatusel esinenud Butopiar. Klassi favoriidiks on teistest ehk veidi kogenum võistluspaar Riina Seder ja Pay Off, kes võistlevad paralleelselt L klassis. Nende tulemus oli ka sel korral teistele püüdmatu. Teiseks sõitis end Külli Arumäe silmapaistval noorel hobusel Creston. Kolmas oli Kristiina Raudnagel Casindral.

Pika päeva lõpetasid harrastusratsutajad. Neid oli stardis viis. Eks koolisõidu A skeemi tasemel on nii mõnelgi ratsanikult raske teha otsust, kas võistelda avatud või harrastajate klassis. Praeguse süsteemi suurim auk on harrastajate kasutu staatus klubide edetabelis, mistõttu nii mõnigi ratsanik on klubi nimel valinud pigem avatud klassi. See on koht, mis vajaks kindlasti ümbervaatamist. Harrastajate klassi võit tõi rõõmu taas kodutalli. Võidukad olid Madeleine Tults ja Wassenaar. Teised olid Merle Raamat ja Domingo ning kolmandad Liis Liblikmaa ja Tocata.

ERL talvise koolisõidukarika A klasside järgmine etapp peetakse 14. märtsil Ruilas. Harjutuseks on juhendi järgselt skeem A5 ning loota võib, et sel korral ei tule enam tuisu ja kinni jäänud autodega võidelda.

Tulemused leiab kalendri rubriigist.