Koolisõidu Maailmakarika 2011-2012. hooaeg kisub põnevaks

Koolisõidu Maailmakarika 2011-2012. hooaeg kogub tuure eelkõige Lääne-Euroopa liiga arvestuses, kelle esindajad astuvad täna Stockholmis võistlustulle sarja kolmandal etapil.

Stockoholmi Horseshow-l, mis sai alguse eile, 25. novembril, ei stardi koolisõidus siiski veel kogu maailma paremik, kuid kohal on sellised esimese suurusjärgu sportlased nagu Helen Langehanenberg (GER), Isabell Werth (GER), Patrik Kittel (SWE) ja Tinne Vilhelmson-Silfvén (SWE). Tõenäoliselt on tõsine konkurents väljas aga järgmisel etapil, 13.-14. detsembril, mil leiab aset London International Horse Show (London Olympia).

Stockholmi võistluse raames toimub ka neljarakendite Maailmakarika etapp ning kolme-tärni takistussõiduvõistlus.

Stockholmi horseshow koduleht: http://www.stockholmhorseshow.com/

MK hooaeg 2011-2012

Kokkuvõtteid Lääne liiga seisust on väga vara teha, kuid meie liigas (Kesk-Euroopa) on seevastu peetud juba kaheksa etappi (erinevalt Lääne liigast alustavad teised kolm liigat hooaega juba kevadel/suvel). Jäänud on vaid liiga finaal, mis kalendri kohasel leiab aset märtsi lõpus – aprilli alguses Ukrainas, ning otsustatud ei ole veel Varssavi etapi, mis peaks toimuma märtsis, saatus.

Kesk-Euroopa liigat juhib oktoobri lõpu seisuga valgevenelanna Sviatlana Loika, kuid vähemasti finaal võib seda seisu veel muuta. Reeglite kohaselt pääseb meie liigast kuni kaks paremat suurde finaali, mis toimub ühes takistussõiduga Hollandis s’Hertogenbochis 18.-22. aprillini 2012. Eestlased pole hobumaailm.ee-le teadaolevail andmeil ühestki Kesk-Euroopa liiga etapist tänavu osa võtnud.

Maailmakarika mullune võitja on Adelinde Cornelissen (NED), kes võttis MK sarja peavõidu Saksamaal Leipzigis toimunud finaalis oma põhihobusel Jerich Parzival.

Koolisõidu MK kodulehekülg: http://www.feiworldcup.org/Dressage