Koolisõidu Maailmakarikal osalevad sportlased on selgunud

Kolme nädala pärast Rootsis Göteborgis toimuva koolisõidu Maailmakarika finaali jaoks on nimekirjad kinnitatud ehk 18 osalevat sportlast selgunud.

Viimasena kirjutasime teile Zhaskovis toimunud Kesk-Euroopa liiga finaalist, mis oli liigadest viimane. Meie analüüsi kohaselt pidid Göteborgi sõitma liiga finaali vabakava kaks parimat ehk Inna Logutenkova (UKR) ja Tatiana Dorofeeva (RUS), mis osutus õigeks.

Põhja-Ameerikal oli seekord välja panna nende liiga võitja, kanadalane David Marcus hobusel Campbellville, kuid sportlane on teatanud oma soovist mitte osaleda. Kuna Põhja-Ameerika liigale on antud finaalis kaks kohta, täidavad need samuti kanadalsed Jacqueline Brooks and Jaimey Irwin. Kõnealuses liigas jaotatakse kohad mitte punktitabeli, vaid skooride keskmise põhjal.

Vahemere liigasse kuuluv Lyndal Oatley (AUS) on samuti teatanud oma mitteosalemisest, kuna tema hobune Sandro Boy on kergelt vigastatud. Tema asemel saab koha Marlies van Baalen (NED), kuna Vahemere liigast rohkem kandidaate ei olnud.

Lääne-Euroopa liigast on kinnitatud 12 ratsanikku, kelleks on Edward Gal (NED), Adelinde Cornelissen (NED), Helen Langehanenberg (GER), Kristine Sprehe (GER), Isabell Werth (GER), Tinne Vilhelmson-Silfven (SWE), Patrik Kittel (SWE), Minna Telde (SWE, wild card), Anna Kasprzak (DEN), Sidsel Johansen (DEN, wild card),Valentina Truppa (ITA), Marcela Krinke Susmelj (SUI), Lillann Jebsen (NOR, wild card).