Koolisõidu MK eelviimase etapi võitis sakslanna Jessica von Bredow-Werndl hobusel Unee BB

Göteborgis 1. märtsil peetud koolisõidu Maailmakarika eelviimase etapi võitis Sakslaste viimase aja tõusev täht Jessica von Bredow-Werndl hobusel Unee BB, seljatades Patrik Kitteli ja Toy Story ning taanlanna Nanna Skodberg Merraldi ja Millibari.

Esimest hooajaga Maailmakarika sarjas võistlev 28aastane Jessica von Bredow-Werndl ei uskunud oma head tulemust. Ta ütles, et nad on hobusega tänavu pidevalt arenenud ning ta on 13aastase täku Unee üle väga uhke. Tulemusega 81.350 % oli võit kindel, kuid kodupubliku eest võistelnud Patrik Kittel ja Toy Storyga kogusid seekord tavapärasest suurema skoori 79.025 %. Merrald ja Millibar lõpetasid tulemusega 77.950 %.

Göteborgis kõige suuremaid staare tegelikult tänavu kohal ei olnudki, kokku osales vabakavas 13 võistluspaari, kellest tervelt 6 olid kohalikud ehk rootslased. Neljandal kohal lõpetasid Hans Peter Minderhoud (NED) ja tema võrdlemisi uus, 12aastane partner Johnson, viies koht läkski Rootsi Sofie Lexnerile, kes startis hobusel Charming Boy 26.

Von Bredow-Werndl on tänavu tõesti jõudsalt tulemusi parandanud. Avaetapil Odenses tuldi kaheksandaks ning sealtpeale roniti igal etapil koha või paari võrra kõrgemale. Göteborgis saavutatud võit oli neile esimene MK etapi võit. Paar on koos treeninud umbes kaks aastat ning hobune tegi oma esimese GP stardi just Jessica juhtimisel. Ratsanik märkis, et neist hakkab saama meeskond.

Koolisõitjate viimane võimalus punkte koguda saabub kolme nädala pärast, kui ‘s-Hertogenboschis peetakse selle hooaja viimane etapp enne suurt finaali Lyonis.

Lääne-Euroopa liiga seis enne viimast etappi:

1. Tinne Vilhelmson-Silfven SWE – 74

2. Isabell Werth GER – 63

3. Jessica von Bredow-Werndl GER – 60

4. Anna Kasprzak DEN – 55

5. Hans Peter Minderhoud NED – 52

5. Nanna Skodborg Merrald DEN – 52

7. Edward Gal NED – 51

8. Fabienne Lutkemeier GER – 48

9. Marcela Krinke Susmelj SUI – 46

10. Charlotte Dujardin GBR – 40

11. Patrick van der Meer NED – 27

11. Terhi Stegars FIN – 27

13. Danielle Heijjkoop NED – 25

14. Kristian Krusenstierna SWE – 23

14. Matthias Kempkes GER – 23

Göteborgi tulemused: http://eventcontent.hippoonline.de/872/872zeitplanENG.htm?style=longines