Koolisõidu MK-etapi Küri võitsid veenva eduga Inessa Merkulova ja Mister X

Tänase võistluspäeva haripunktiks Saku Suurhallis oli kindlasti Kesk-Euroopa koolisõiduliiga MK-etapp, mille punkte jagati Küris. Veenva eduga võitsid etapi favoriidid venelanna Inessa Merkulova ja Mister X.

Maailma edetabelis 43. positsiooni hoidvad Merkulova ja Mister X olid võitnud eilse Grand Prix ja olid ilmselged favoriidid tänaselgi võistlusel. Paari sooritust hinnati kõrgtasemelise kohtunike kogu poolt 76.875% vääriliseks. Eile teisena lõpetanud Belgias treeniv kuulsa Anky van Grunsveni abikaasa Sjef Jansseni üks kolmest õpilasest Inna Logutenkova ja Don Gregorius saavutasid sama koha tänagi, kuid koostöö oli eilsest halvem. Tulemus 71.725% on siiski märkimisväärne. Rääkides Inna treenerist Janssenist, siis tema õpilasteks on veel Matthias Rath (Totilas) ja üks Belgia noorsportlane.

Dina Ellermanni ja Landy`s Akvareli tänane sooritus oli seevastu erinevalt ukrainlannast eilsest parem. Tulemuseks koguti 69.500%, mis andis neljanda koha rootslanna Malin Hamiltoni ja Fleetwoodi järel. Rootsi paari tulemuseks oli 71.550%.

Koolisõidu koondtulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/11183