Koolisõidu MK finaali asusid juhtima Adelinde Cornelissen ja Jerich Parzival

Lepizigi neljapäevase võistluspäeva õhtuse programmi kulminatsiooniks oli koolisõidu MK finaali esimene osavõistlus, kus võtsid mõõtu 18 võistluspaari.

Erinevalt Eestis toimuvatest koolisõiduvõistlustest oli tänasel õhtul Leipzigis publikuhuvi selle ala vastu suurem, kui takistussõidus. Põhjuseks võis olla ka takistussõidu toimumine traditsioonilisel tööajal, kuid oli põhjuseks mis tahes, täitusid tribüünid koolisõidu programmi alguseks pea täielikult publikuga.

Õhtu parima tulemuse sõitis välja Hollandi koolisõitja Adelinde Cornelissen hobusel Jerich Parzival. Nende tulemuseks hinnati 80.957%. Teisena lõpetasid esimese osavõistluse viimasena startinud taanlanna Nathalie zu Sayn-Wittgenstein ja Digby tulemusega 76.884% ning kolmandana sakslanna Ulla Salzgeber ja Herzruf´s Erbe tulemusega 76.266%.

Koolisõidu tänavune karikavõitja selgub lõplikult laupäeva õhtupoolikul toimuva Kyri järgselt. Kõikide alade Leipzigi suurvõistluse tulemused leiatehuvi korral aadressilt http://www.engarde.de/events/event_prog_list.php?eventID=65