Koolisõidu MK finaali GP suurim üllataja oli Steffen Peters

Tänast võistluspäeva alustasid pärast üsna ehedat Elvise ja showtüdrukute etteastet koolisõitjad, kel tuli enam kui 7000 pealtvaataja ees esitada GP skeem. Esimesed kaks kohta ei valmistanud üllatust – Dujardin võidutses veatu sõiduga, skoorides 85,414 %, Gal järgnes tulemusega 79,057 %. Kolmanda koha võttis mõnevõrra üllatuslikult, kuid kindlalt jänki Steffen Peters Legolasel tulemusega 76,843 %.

Valitsevad Maailmakarika tiitli omanikud Charlotte Dujardin ja Valegro suutsid täna teha väga stabiilse ja vigadeta sõidu, produtseerides tabloole 85,414 %. Maailma esinumbril ei olnud midagi uut öelda peale lõputute kiidusõnade Valegro suunas. „Iga võistlus temaga on lihtsalt puhas rõõm, olin oma testiga väga rahul, eriti arvestades hobuse 24 tunni pikkust reisi, mis teda väga väsitas. Eile ta ei olnud veel päris tema ise.“

Valegro esinemas tuntud headuses

Edward Gal, kelle tulemuse Glock’s Undercoveriga jäi napilt alla 80%, oli mõistagi suur favoriit teisele kohale ning, kui väike viperus üleminekul välja arvata, oli nende esitus puhas ja tugev. Undercover on paari aastaga palju arenenud, näidates üles suuremat enesekindlust, ehkki Edwardi sõnul oli ta siiski veidi pinges. „Me pole varem lennanud, seega ma ei kujutanud ette, kuidas see teda mõjutab. Lennukis oli ta pisut närviline ning eilsest soojendusest oli palju abi, saime selle väikse areeniga tutvust teha ja rahuneda. Aasta tagasi poleks meil siin kindlasti nii sujuvalt läinud.“

Edward Gal ja Glock's Undercover kindlustasid probleemideta teise koha

Steffen Petersi ja Legolase kolmas koht oli mitmetele, kaasa arvatud talle endale väike üllatus. Sõitja sõnul oli nende veebruarikuine Florida võistlus ebaõnnestumine, mille järel asusid nad hoolega harjutama ja valmistuma. „Me käisime ühel võistlusel, kus lindistasime 10 sekundit publiku kisa ning lõikasime selle 5 minutiliseks audioklipiks. Hakkasin seda Legolasele suvalistel hetkedel ette mängima ning sellest tundub olevat kasu olnud. Ma arvan, et olen kokkuvõttes oma tulemuse üle rõõmsam kui need kaks siin,“ kommenteeris Peters Dujardini ja Gali suunas viidates.

Steffen Peters oli oma etteaste üle siiralt õnnelik

Petersi lähimateks konkurentideks olnud Jessica von Bredow-Werndl Unee BB-l (74,843%) ja Laura Graves Verdadesel (74,314%) lõpetasid vastavalt neljandal ja viiendal kohal. Isabell Werthi El Santo on olnud oma parimas vormis, ehkki näitas kohati paranevat piaffeed, millega nad on alati hädas olnud. Nende tulemuseks jäi vaid 72,843 %, mis andis viimase auhinnalise ehk kaheksanda koha. Stabiilse sõidu teinud Morgan Barbancon Mestre ja Painted Black ning Hans Peter Minderhoud ja Glock’c Flirt mahtusid vastavalt kuuendale ja seitsmendale positisoonile.

Jessica von Bredow-Werndl ja Unee BB lõpetasid neljandal positsioonil

Morgan Barbancon Mestre kallistab oma musta täkku Painted Black, kes veterinaarülevaatusel lahti pääses ja uljalt mööda maneeži ringi kappas

Hans Peter Minderhoud ja Glock’c Flirt on alles leidmas oma ideaalset koostööd, kuid näevad välja paljulubavad

Meie liiga sõitjatest tegi oodatult parima tulemuse päeva esimene võistluspaar Inessa Merkulova – Mister X (71,343 %), kes platseerusid kümnendale kohale. Tuleb märkida, et nende sõitu on järjest parem vaadata, eriti head on piruetid, passaaž ja piaffee, kuid kogu test jättis kerge mulje ning teenis publikult viledega aplausi. Paraku lõpetasid Elena Sidneva ja Romeo Star (67,014 %) ning Tatiana Dorofeeva ja Kartsevo Upperville (66,971 %) viimastel kohtadel, kuid kõik täna startinud paarid saavad võistelda laupäevases vabakavas. Võiks mainida, et hobuste kvaliteedi vahe on kohati väga ilmne (mõned Rootsi ja Taani esindajad olid parimate hobuste käikudega võrreldes kuidagi väga lamedad), kuid meie liiga sõitjad ei pea siiski end sugugi häbenema, kogu võistluse vaatamine on nauditav ning ühtegi niiöelda piinlikku etteastet silma ei hakka.

Inessa Merkulova ja Mister X avasid päeva ilusa sõiduga

Stabiilse keskmiselt korraliku testiga positsioneerusid Tatiana Dorofeeva ja Kartsevo Upperville viimasteks

Küriks lubas esikolmik valmistuda erinevalt. Edward Gal plaanib kindlasti ratsutada, kuid ütles, et teeb harjutusi sõltuvalt hobuse enesetundest. Dujardin seevasti lubas Valegro lihtsalt jalutama viia. Steffen Petersi sõnul saab vabakava Legolasele olema väljakutse, kuid ta ootab seda sellegipoolest põnevusega.

Loomulikult plaanivad superstaarid Vegase patulinnas ka meelelahutust nautida. Naljatleti selle üle, kas keegi plaanib Britney Spearsi kontsertile minna, kuid Edward lubas hoopis Diana Rossi nautida. Charlotte’i ajakavasse pidavat mahtuma korralik shopping-tourja „muud naiselikud tegevused“.

Jälgi võistlust: http://www.worldcuplasvegas.com/