Koolisõidu MK-finaali lõplikud ülesandmised on tehtud, tiitlit asub kaitsma Werth

Hüüdnime Härra Meelelahutus kandev Patrik Kittel püüab Pariisis anda kõva lahingu; foto FEI/Jon Stroud

11.-15. aprillil Pariisis toimuva 33. Koolisõidu Maailma Karika finaali lõplik koosseis selgus pärast lõplike ülesandmisi, koos tiitlikaitsja Isabell Werthiga asuvad võitlusesse 18 paari.
Kuigi arvestades viimaste perioodide etteasteid võib Isabell Werthi ja Weihegoldi pidada peafavoriidiks, ei ole loomulikult miskit selge enne viimase soorituse lõppu 14. aprillil peetavas vabakavas. Werthi, kui enim medalitega pärjatud ratsasportlasele, annavad tugeva lahingu mitmed tähed. Kohal on mullu MK-finaali teisena lõpetanud ameeriklanna Laura Graves hobusega Verdades, kes muide suutsid mullu suvel Werthi edestada suisa lõvikoopa südames Aachenis, kui olid edukamad Grand Prix Specialis. Kindlasti peame mainima rootslast Patrik Kittelit, kes võitis aasta lõpus Londoni etapi ja hollandlast Edward Gal`i, kelle noor Glock`s Zonik näitab üha kõrgetasemelisemat vormi.

 

Pariisis on esindatud loomulikult ka Kesk-Euroopa ehk meie liiga, kst kvalifitseerusid venelanna Inessa Merkulova ning valgevenelanna Hanna Karasiova. Mõlemad sportlased on võistelnud ka Tallinnas, viimane neist korduvalt ja edukalt.

 

Kogu koolisõidu MK-finaali osalejate nimekirja leiate aadressilt http://inside.fei.org/system/files/Definite%20Entries%20List%20Dressage%20World%20Cup%20Final%20Paris%20%28FRA%29.pdf