Koolisõidu MK Kesk-Euroopa liiga parimad sportlased ei pruugi viimase etapi järel siiski olla selgunud

Koolisõidu Maailmakarika Kesk-Euroopa liiga etapid jõudsid lõpule möödunud nädalavahetusel Ungaris Kaposvaris, kust suure tõenäosusega võttis võidupunktid vabakava neljanda lõpetanud venelanna Elena Sidneva hobusel Romeo-Star. Küri võitis Saksamaa tõusev täht Jessica von Bredow-Werndl hobusel Unee BB. Ka kaks järgmist kohta kuulusid sakslastele.

Hetkel ei ole kinnitatud ei liiga lõplikke punkte ega ka liiga finaali toimumine. Sidneva punktide summa ei ole samuti teada, kuna reeglite kohaselt võivad osadest meie liiga etappidest punkte koguda ka lääne liiga sportlased. FEI lehel on Kesk-Euroopa liiga punktid seisuga enne Tallinna etappi, kuid dressage-news.com portaali arvutuste kohaselt läks meie osavõistluse järel tabeli etteotsa 43 punktiga Tatiana Dorofeeva, teiseks tõusis Inessa Merkulova (40) ja kolmandaks Dina Ellerman (36), esimeselt positisoonilt neljandaks langes Elena Sidneva (35). Tabelist puudub mingil põhjusel Tallinnas teise koha pälvinud ning varem juba MK suures finaalis osalenud Inna Logutenkova. Selle põhjuseks võib olla asjaolu, et Belgias elav sportlane on end deklareerinud lääne liigasse, mille hooaeg saab alguse muide sel nädalavahetusel Taanis Odenses.

Juhul kui Sidneva kogus Kaposvarist ainult neljanda koha punktid (13), on ta hetkel ikkagi taas tabeli liider 48 punktiga. Teised eelnimetatud sportlased Ungari etapist osa ei võtnud. Meie liigast pääseb suurde finaali, mis tänavu peetakse 15.-19. aprillini Las Vegases, 2 parimat paari. Huvitavaks teeb asja aga see, et hetkel ei ole kinnitatud Kesk-Euroopa liiga finaali toimumine, kuid selle võimalikkust (märtsis, Poolas) mainis Tallinnas teist aastat hindamas käinud FEI 5* kohtunik Wojtek Markowski. Reeglite kohaselt pääseb liiga finaali sarja edetabeli 10 paremat ning Las Vegasesse sõidavad finaali esimene ja teine koht. Kui finaali ei toimu, on meie arvutuste kohaselt liiga võitnud Elena Sidneva ning teisena suure finaali koha teeninud Tatiana Dorofeeva.

Mullu Lyonis toimunud MK finaalis osalesid meie liigast Inessa Merkulova ja Mister X ning Elena Sidneva ja Romeo-Star. Parimana neist kogus Merkulova vabakava skooriks 73.786 %.

Kesk-Euroopa liiga punktid FEI lehel: https://data.fei.org/Ranking/Search.aspx?rankingCode=D_WC&nfGroup=5002

Kapsovari tulemused: http://www.lovasakademia.hu/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=194&Itemid=111