Koolisõidu MK lääne liiga uus hooaeg on alanud

FEI World Cup Dressage ™ Herning DEN Daniel Bachmann Andersen DEN & Blue Hors Zack. Foto: FEI/ Ridehesten.com/Kristine Ulsø Olsen

Oktoobri lõpus sai alguse  MK lääne-euroopa liiga 2018/2019 hooaeg. Esimene etapp leidis aset Taanis Herningis, kus võidutses koduväljakul võistlev Daniel Bachmann Andersen hobusel Blue Hors Zack, sõites välja suurepärased 83,375%. Novembri alguses Prantsusmaal Lyonis toimunud teisel etapil võidutses Isabell Werth hobusel Emilio 84,410%-iga. 

Esimese etapi võitja, 28-aastase taanlase Anderseni sõnul õnnestus nende vabakava imeliselt – vigu sisse ei tulnud ning sõit oli väga kerge ja ühtlane. Hetkel plaanib sportlane pärast edukat hooaega hobusele väikese puhkuse anda ning võistlusareenile naaseda jaanuaris toimuval etapil Hollandis. Zack on Anderseni jaoks väga eriline hobune, kuna peab teda oma sõbraks ja partneriks. Lisaks on Zack ka ühest silmast pime ning väga tundlik hobune, mis tegi treenimise ja usalduse võitmise veelgi kerulisemaks. Herningi etapil saavutas teise koha sakslanna Helen Langehanenberg hobusel Damsey FRH, sõites välja 81,405%. Kolmandale kohale tuli Rootsi sõitja Tinne Vilhelmson Silfvén hobusel Don Auriello (80,900%). Kõik esimese etapi tulemused on leitavad siit.

Daniel Bachmann Andersen DEN ja Blue Hors Zack. Foto: FEI/ Ridehesten.com/Kristine Ulsø Olsen

Lyonis toimunud teisel etapil võidutsenud Werth sõnas, et oli oma hobuse esitusega väga rahul – Emilio sai oma enesekindluse kogu võistluse jooksul samm-sammult tagasi. Hobuse jaoks oli see ka hooaja esimene sisevõistlus ning uues vabakavas leidus tema jaoks mitmeid väljakutseid. Emilioga asub Werth taas võistlusareenile kahe nädala pärast Saksamaal aset leidval kolmandal etapil, kus Isabell ka Bella Rose’iga võistleb.

FEI World Cup Dressage ™ Lyon FRA: Isabell Werth GER ja Emilio. Foto: FEI/ Christophe Tanière

Teisele kohale tuli rootslane Patrik Kittel hobusel Delatio, skoorides 80,980%. Kittel treenib tihti Werthi käe all ning käis ka enne Lyoni võistlust tema käest uurimas, kas ta peaks oma täku Delatioga võistlema minema. Isabell ütles aga kindla “jaa” ning  koju mindigi korraliku tulemusega. Kolmanda koha saavutas samuti Rootsi ratsanik Antonia Ramel hobusel Brother de Jeu (80,060%). Kõik II etapi tulemused on leitavad siit.

FEI World Cup Dressage ™ Lyon FRA: Patrik Kittel SWE ja Delatio. Foto: FEI/ Christophe Tanière