Koolisõidu MK lääne liiga viimase etapi võitis Hans Peter Minderhoud, finalistid pole siiski veel täiesti selged

Möödunud laupäeval peeti Hollandis s’Hertogenboschis koolisõidu Maailmakarika Lääne-Euroopa liiga otsustav viimane etapp, mis selgitas märtsi lõpus suures finaalis osalevad sportlased. Vabakavas võtsid kaksikvõidu kohalikud paarid, kui Hans Peter Minderhoud ja Glock’s Flirt teenisid 81.775%, edestades sellega Diederik van Silfhouti ja Arlandot (80.150%).

Kolmanda koha saavutasid mulluste Euroopa meistrivõistluste pronksmedalistid Beatriz Ferrer-Salat ja Delgado, kel jäi 80% piirist vaid veidike puudu (79.325%).

Nii Silfhout kui Ferrer-Salat jõudsid 9 sportlase hulka, kes võiksid lääne liigast pääseda 11 päeva pärast algavasse finaali, kuid on otsustanud seal mitte osaleda, et hoida hobuseid Olümpiamängudeks. Silfhout ja 11-aastane Arlando N.O.P peavad nüüd Rotterdamis ja Ermelos toimuvatel võistlustel tõestama, et nad on hea valik Hollandi olümpiakoondisesse, kuhu on praeguse seisuga kandideerimas 13 sportlast.

Minderhoud, kes edestas päev varem toimunud GP-s hispaanlannat vaid 0,4 protsendipunktiga, nautis enda sõnul mõlemaid sooritusi ja läheb finaali väga sihikindlalt ja leiab, et tema hobused on kõik väga heas vormis. Tal on kindlasti põhjust elevuseks, kuna Charlotte Dujardin ja Valegro, kes tiitlikaitsjatena automaatselt finaali pääseksid (juhul, kui nad osalevad vähemalt kahel etapil hooaja jooksul), on samuti otsustanud Göteborgi finaalis mitte osaleda. Tema suurim konkurent on ilmselt elukaaslane Edward Gal, kes ei osalenud viimasel etapil, kuna kukkus hobuse seljast ning on kergelt vigastatud, kuid plaanib kindlasti tiitlile pretendeerida.