Koolisõidu MK Stuttgarti etapi võit läks ootuspäraselt Helen Langehanenbergile

Lõppeval nädalavahetusel toimus Saksamaal Stuttgartis iga-aastane võistlus Stuttgart German Masters, mille raames peeti MK etapid nii takistussõidus, koolisõidus, rakendispordis kui ka voltižeerimises. Koolisõidus oli konkurentsitult parim MK mulluse hooaja võitja Helen Langehanenberg imetabasel Damon Hillil.

„See oli uskumatu, ma olin sõnatu, kui võistlusväljakult lahkusin,“ sõnas isikliku rekordi 89.775 % püstitanud 31 aastane Langehanenberg. „Me oleme Damoniga jõudnud faasi, kus me tõesti mõistame teineteist ja ta tahab teha absoluutselt kõik, et mulle meeldida. Ma tundsin täna, et meie testis ei olnud isegi ühtegi pisikest viga!“ Tiitlikaitsjad pääsevad küll automaatselt edasi ka tänavusse finaali, kuid peavad siiski hooaja jooksul osalema vähemalt kahel etapil. Sõitja sõnul ei ole paari sportlikud plaanid veel päris paigas, kuid kindlasti plaanitakse osaleda veel vähemalt ühel, võib-olla ka kahel osavõistlusel. Kohtunike märkusele pressikonverentsil, et Helen sihtis seekord ilmselt 90% piiri, vastas sportlane, et tulemus oli õiglane ja hea. „See hoiab mind lihtsalt kauem ootusärevuses!“.

Saksa koolisõit on jälle kindlal tõusulainel, mida kinnitasid Stuttagartis kõik neli Euroopa Meistrivõistluste kuldmedali pälvinud võistkonna liiget – lisaks võitjale ka tugeva comebacki teinud Isabell Werth ja El Santo, hiljuti 24aastaseks saanud tõusev täht Fabienne Lütkemeier D'Agostinol ning muidugi Kristina Sprehe ja Desperados. Sakslaste idülli „rikkus“ kodupubliku ees vaid Rootsi esikoolisõitja Tinne Vilhelmson-Silfven, kes Don Auriello’ga platseerus Werthi järel kolmandaks. Mõnevõrra üllatuslikult oli nii GP-s kui küris oma veidi kogenumast konkurendist Kristina Sprehest üle just noor Lütkemeier, kes võttis mõlemal päeval kaasmaalanna ees neljanda koha.

Werth, kellele tulemus 83.125 % tõi laia naeratuse näole, kommenteeris, et armastab väga Stuttgarti show’d. „See paneb meid kõiki andma oma absoluutset parimat. Ja ma olen väga väga rõõmus, et El Santo on lõpuks tagasi areenil.“ Tulemusega 82.325 % kolmanda koha võtnud Vilhelmson-Silfven rõõmustas, et võistluse noorima (11a) hobuse Don Auriello piaffee ja passaaž on paranenud ning et tema partner ootab juba areenile minekut ega ole enam nii ärev.

Lääne liiga võistlejatele oli see tegelikult juba teine etapp. Avalöök anti sarjale Taanis Odenses 20. oktoobril, kus napilt Vilhelmson-Silfveni ees võttis koduse publiku rõõmuks võidu Anna Kasprzak Donnperignonil.

Stuttgarti etapi tulemused: http://stuttgart-german-masters.de/aktuell/

MK punktitabeli leiate : http://eventcontent.hippoonline.de/850/docs/WC_D_Stuttgart.pdf