Koolisõidu MK viimase etapi raames jäetakse hüvasti Salineroga

Täna hommikul alustasid Maailmakarika Lääne-Euroopa liiga koolisõitjad viimast tuleproovi enne suurt finaali, mis leiab aset 24.-28. aprillini Götebrogis. 14.-17nda märtsini peetava Indoor Brabant nimelise horseshow raames ‘s-Hertogenboschis jäetakse ametlikult hüvasti ka mitmekordse olümpiavõitja Anky van Grunsveni võistlusratsu Salineroga.

Tänane Grand Prix võitja osas üllatusi ei toonud, Adelinde Cornelissenile (NED) ja Jerich Parzivalile tuli oodatud esikoht tulemusega 79,979 %. Üllatavalt kõrge protsendi – 78,617 % – sõitsid välja Edward Gal (NED) ja Glock´s Undercover, kes edestasid kindlalt

kolmandale kohale jõudnud Isabell Werthi (GER) ja Don Johnson FRH-d (75.872 %).

Võistluselt puuduvad Cornelisseni põhikonkurent Helen Langehanenberg (GER) hobusel Damon Hill, samuti sarja lääne liiga liider Kristina Sprehe (GER) Desperadosel ning viimasest punktikaugusel olev Valentina Truppa (ITA) hobusel Eremo del Castegno.

Adelinde Cornelissen ja Jerich Parzival. Foto: Külli Tedre

Publik saab show raames osa ka Anky van Grunsveni legendaarse võistlushobuse Salinero pidulikust pensionile saatmisest. Kuulsa pianisti Wibi Soerjadi elava muusika saatel esitab paar oma edukaima küri, mis tõi neile nii olümpiakulla kui ka maailmakarikatiitli. Lisaks esinetekse koos ühises etteastes oma igavese rivaali Isabell Werthiga ning Anky demonstreerib ka oma teist lemmikala, milleks on reining. Anky ja Salinero vabakava järgneb vahetult Maailmakarika viimase etapi Kürile, mis algab homme kell 13.30.

Võistluse koduleht: http://www.indoorbrabant.com/en/

Huvi korral leiate lääne liiga punktitabeli siit: https://data.fei.org/Ranking/Search.aspx?rankingCode=D_WC&nfGroup=5001