Koolisõidu mullused meistrid kaitsesid tiitleid

Täna lõunal lõppesid Ruilas Eesti Meistrivõistlused noortele ja seeniorklassi koolisõitjatele. Hea meel on tõdeda, et mullused meistrid Getter Kangur ja Dina Ellermann olid oma tiitlite väärilised ning viivad koju järjekordsed EMV kuldmedalid.

Noorteklassis suutis vaatamata suurele ebaõnnele – nimelt sattus Getter Kangurile ja Palladionile seeniorklassi küri muusika – mullune meisterpaar ikkagi välja sõita parima tulemuse 67,542 %, mis andis neile koondarvestuses 137,827 punkti ja järjekordse kuldmedali. Hõbemedalile tuli vabakavas samuti teiseks jõudnud Anita Žukova Royal Pokemonil, kelle küri hinnati 66,833 % vääriliselt ja koondsummaks kogusid nad 133,976 punkti. Pronks läks küris neljandaks tulnud Marii-Heleen Raidmetsale ja Helifarile (128,036 punkti). Vabakavas tegi aga tubli kolmandat kohta väärt soorituse Charlotte Pärt Landrosel (63,875 %).

Getter Kangur ja Palladion

Getterile ja Palladionile osaks langenud eksimus tulenes asjaolust, et nende muusika algus oli täpselt samasugune nii noorte kui seenioride klassi kavades ning viga märkas sõitja alles poole soorituse pealt. "Ma ei soovinud siis enam pooleli jätta, mõtlesin, et suudan ikka kuidagi lõpuni sõita," kommenteeris meister. Hoolimata sellest ei saanud publik tegelikult üldse ebakõladest aru ning paar lõpetas skeemi muide täpselt muusikaga ühel ajal. Ka kohustuslikud elemendid said kõik sooritatud ning tulemus oli taaskord võitu väärt.

Seeniorklassis kaitses oma muulust meistritiitlit edukalt Dina Ellermann hobusel Landy's Akvarel, kes pälvis tänase küri eest kõrge hinde 72,750 % ning koondhindega 142,382 punkti võttis ka ülekaalukalt kuldmedali. Hõbeda saavutas kena küri (66,225 %) ja punktisummaga 133,041 Getter Kangur, kes võistles taaskord hobusel Palladion. Pronks läks vabakava kolmandale paarile (65,800 %) Tiina Kuusmann ja Stallone koondtulemusega 128,142 punkti.

Dina Ellermann ja Landy's Akvarel

Päeva avas aga L taseme kür avatud klassile, kus startis kokku 8 paari. Ülekaalukalt võttis esikoha Dina Ellermann noorel Donna Annal tulemusega 70,292 %, teise koha pälvis Sigrid Jalasto Chalkos Z-l (65,333 %) ning kolmanda Merit Schmidt Ronaldol (63,875 %).

Dina Ellermann ja Donna Anna

Päeva lõpetavad noored ning täiskasvanud takistussõitjad, kelle meistritiitlid on ainsana veel jagamata.

Võistluse tulemused on jälgitavad: http://www.tallinnhorseshow.ee/est/eesti-meistrivoistlused/stardijarjekorradtulemused/2013/

Uudises avaldatud piltide kasutamisõigus kuulub autorile ning nende loata avaldamine on keelatud. Pilte on võimalik pärast meistrivõistlusi osta aadressil www.kyllitedre.com