Koolisõidu nädalavahetus Ihaste Ratsakeskuses

Koolisõidu amatöörklassi sportlased. Foto: Merje Paalandi.

29. ja 30. oktoobril oli Ihaste Ratsakeskuses suur koolisõidu nädalavahetus – aset leidis harrastajate ning amatööride SMV ja Ihaste sügis.

Laupäeva hommikul pakuti võimalust SMV-ks valmistujatele sõita R ja M skeeme. Kahjuks osales kummaski klassis ainult üks sportlane, kes võistlesid iseendaga oma erinevate hobustega. Stardis olid RK3 skeemis Marii-Heleen Raidmets (RSK Caballus) ja M3 skeemis Martha Jušin (Tartu Kalevi RK). Samas oli see enne SMV-d hea võimalus, et teha kontrollstart ja anda viimast lihvi.

Päeva põhivõistlusteks olid amatööride ja harrastajate SMV, kus sisemeistrid selgitati välja kahe skeemi koondarvestuses. Amatöörid sisemeistriks tuli ülekaalukalt Reet Kerro (RSK KRT) hobusel Isaia H. Kompleksarvestuses sai teise koha Eleriin Kurs (Tartu Kalevi RK) hobusel Rebella ja kolmanda Fausta Mäe (EHS) hobusel Alderman. Rõõmu ja veidi nalja pakkus auhindade jagamine –  kuna Reet võistles kahe hobusega (Isaia H ja Bivak) ja sai mõlemaga hobusega mõlemas skeemis auhinnalised kohad, siis peakohtunikul Annike Lavingul oli tükk tegemist, et kõik 5 rosetti Isaia H külge panna.

Harrastajate võistlusklassi võitja. Foto: Merje Paalandi.

Harrastajate SMV arvestuses oli osalejad rohkem ja konkurents tihedam. Harrastajate sisemeistriks tuli 10% ülekaaluga Eliis Pääsuke (Tondi RSK) hobusel Zinzina. Teisele kohale tuli Sandra Soomre (Team Seeder Horses) hobusel Rakett ning kolmandaks jäi napilt Adele Mesikäpp (RK El Awrak ET) hobusel Atmos.

Päeva lõpetasid veidi kergem klass ABC2 noorte ratsanikega, kus ponid tegid hobustele tuule alla. Esikoha napsas teise käest ära Marielle Pille (Tartu Kalevi RK) ja poni Murakas.

Pühapäeval alustati päevaga juba kell 9. Päeva esimene pool oli laste ja noorsportlaste päralt, kus oli ka osavõtjaid kokku kõige rohkem. ABC1 skeemi võitis Nele Kure (Nõo RK) hobusel Burberry 7. Teine ja kolmas koht tuli Tartu Kalevi RK sportlastele. Teine Jete Liisa Moor (Tartu Kalevi RK) hobusel Cadmium, kolmas Marielle Pille ponil Murakas.

ST2 skeemi võitis oma elu esimese stardi teinud Säde Ränisoo ponil Ada23, teine Nora Juhanson ponil Jaagup ja kolmas Marion Saar ponil Arabella. Kõik on Ihaste Ratsakooli õpilased. Eks see ST2 oligi mõeldud lastele motivatsiooni tõstmiseks ja esimeste võistluskogemuste saamiseks.

Edasi läks võistluspäev juba veidi keerulisemate skeemidega. A2 skeemi kaks esimest kohta läksid Tondi RSK-le. Esikoha viis koju Laurel Leisna ponil Calvin J, teiseks tuli Janetta Lahe hobusel Leroy MB, kolmanda koha auhinnad sai endale Liis Mark (Nõo RK) ja hobune Burberry 7.

LK skeemid oli seekord handicap-ina. Esikolmik sõitis kõik LK4 skeemi. Taaskord läksid kaks esikohta Tondi RK-le. Ka selle klassi võidu vormistasid endale Laurel Leisna ja poni Calvin J, teiseks tulid Laurel Alekõrs ja poni Rant. Kolmas koht jäi koju – Martha Jušin (tartu Kalevi RK) tegi tubli sõidu oma uue hobuse Beltarioga.

Võistluste korraldajana olen väga tänulik, et harrastajad ja amatöörid soovivad oma MV ikka ja jälle Ihaste Ratsakeskuses läbi viia ning et üha rohkem koolisõitjaid tulevad Lõuna-Eestisse võistlema. Olete alati oodatud!

Täname kõiki oma sponsoreid, kes auhinnad välja panid: Autoga Vanni, Ratsane, Quattro Sporthorses, Kommipomm, Cavalor, Hartog. Aitäh teile!

Edu kõikidele SMV-l osalejatele!