Koolisõidu Rahvuste Karika 2016. hooaeg sai sel nädalalõpul alguse Wellingtonis

Kodusel pinnal, Floridas, tuli käesoleva hooaja koolisõidu Rahvuste Karika esimese etapi võitjaks USA võistkond, järgnesid Kanada ja Hispaania.

Tegemist on esimese nö ametliku FEI Rahvuste Karika hooajaga, ehkki sari sai alguse juba 2013ndal aastal. Kolme hooaja väitel lihviti formaate ning testiti korraldajaid ehk tegu oli test-sarjaga. Igal aastal on lisanudnud uusi etappe, (alustades kõigest neljaga), ning tänavune hooaeg koosneb 7st etapist.

Formaadi kohaselt võivad võistkonda kuuluda nii suure kui väikse ringi sõitjad, ehkki suure ringi sõitjate skooridele kehtestatakse 1,5% suurust boonust. USA, Kanada ja kuuendana lõpetanud Austraalia võistkonnad koosnesid ainult GP paaridest, samas kui Hispaania ja Costa Rica olid esindatud väikese ringi paaridega; neljandaks jõudnud Taanil oli seekord ainsana segavõistkond. Mullustel hooaegadel on vaid üksikutel etappidel olnud väljas riikide parimad koondised, enamasti on tegu siiski B- või isegi C-koondistega, kellele annab sari suurepärase võimaluse kogeda võistkonna eest võistlemise vastutust.

USA võistkond võttis võidu veenvalt, enam kui 25 protsendipunktise edumaaga teise koha pälvinud Kanada ees. Nende suurim staar-liige oli kahtlemata Laura Graves, kes tuli 2014. aastal WEGil individuaalselt viiendaks ning mullu MK finaalis neljandaks. Graves ja 14-aastane Verdades pälvisid nii GP’s (76.860%) kui GP Specialis ( 78.294%) isiklikud rekordid ning olid nende alade individuaalsed võitjad. Tema võistkonnakaaslane Kasey Perry-Glass pälvis võistlusel samuti isikliku rekordi hobusel Goerklintgaards Dublet.

Detailsed tulemused: www.globaldressagefestival.com