Koolisõidu Rahvuste Karika avaetapi Vidaubanis võitis Saksamaa koondis

Prantsusmaal Viadubanis peetud tänavusel koolisõidu Rahvuste Karika avaetapil osales viis koondist, kelle hulgas lisaks võidu võtnud Saksamaale veel Prantsusmaa, Madalmaad, Itaalia ning Venemaa.

Tänavusel hooajal katsetatakse toimuval kuuel koolisõidu Rahvuste Karika etapil erinevaid paremusjärjestuse arvestamise mudeleid. Prantsusmaal võeti arvesse kolm paremat tulemust nii Grand Prix kui kolm paremat Grand Prix Special programmidest. Sakslased asusid ajuhtima juba avapäeva järgselt, kui kogusid kolme parema skoori tulemusena 207.320, kuid kahe eelneva hooaja võitjad hollandlased jäid neist maha vaid 1.6 punkti ning kolmandat kohta hoidnud prantslased 2.5 punkti. Venemaa lõpetas avapäeva neljandal, Itaalia viiendal kohal.

Teisel võistluspäeval löödi aga paremusjärjestus segamini. Specialiga kindlustas Saksamaa oma võidu, mis lõpuks kujunes ligi 7 punktiseks eduks teise koha ees, kuid hollandlased pidid oma positsiooni loovutama prantslastele. Kui sakslaste koondtulemuseks kujunes 420.556, prantslastel 413.977, siis hollandlased leppisid tulemusega 412.700. Itaalia tõusis neljandaks, jättes Venemaa viimasele viiendale positsioonile. Võitjaid esindasid Victoria Michalke ja Dance On, Thomas Wagner ja Amoricello, Sanneke Rothenberger ja Wolke Sieban 21 ning Bernadette Brune ja Spirit of the Age.

Grand Prix Special individiuaalse parima tulemuse, 72.667, tegi sakslane Thomas Wagner oma 13aastase hobusega Amoricello, mis oli tema isiklikuks rekordiks selle hobusega: "Olen treeninud temaga juba 10 aastat ning me tunneme üksteist hästi. Kaks aastat tagasi võitsime me Saksamaa Professionaalsete Ratsutajate Karika, kuid rahvusvahelisel tasemel on see senine parim saavutus," sõnas Wagner.

Koolisõidu Rahvuste Karika järgmine etapp toimub 24.-28. märtsini Ameerika Ühendriikides Welllingtonis. Vidaubanis on täna Rahvuste Karika sõitjate individiuaalne Kür, tulemused leiate aadressil http://reitturniere-live.de/2015/vidauban/index_en.html