Koolisõidu Rahvuste Karika peavõit teist aastat Hollandile

Koolisõidu Rahvuste Karika viimane etapp peeti Suurbritannias Hicksteadis ning ehkki taanlased võtsid seal võidu, kindlustasid koondarvestuses esikoha hollandlased.

Tänavu 6 etapist koosnenud FEI Koolisõidu Rahvuste Karikas leidis lahenduse sel nädalavahetusel Suurbritannias, kui põneval lõppvõistlusel võtsid taanlased napilt esikoha võõrustajate ees, jättes samuti väga napilt kolmandaks Rootsi.

Hicksteadi etapist võttis osa 5 riiki, neist kõige kaugemalt olid tulnud USA sportlased. Holland, kes võttis võidu üldkokkuvõttes, ei pannudki esindust välja, ning pääses poodiumi kõrgeimale astmele üsna napilt. Neid kõige enam ohustanud rootslased lõpetasid kõigest punkti võrra nõrgema skooriga, samas kui Taani kindlustas endale viimase etapiga koondarvestuse kolmanda koha.

Kui tavaliselt tuli Rahvuste Karikal sõita vaid üks skeem, siis Hicksteadis oli asi põnevamaks aetud ning skoorid kombineerusid GP ja GP Speciali tulemustest. See lisas publikule ja ka võistlejatele oluliselt juurde elevust ja pinget ning lõplikud tulemused selgusid alles pärast viimase ala lõppu. Peakohtunik Stephen Clarke’i sõnul võiks sarnane formaat tuleval aastal käiku minna ka teistel etappidel.

Olgu öeldud, et ühelgi riigil ei olnud seekord taas välja pandud A-koondisi. Kuulsaima sõitjana võiks välja tuua siiski Carl Hesteri, kes võistles hobusel Fine Time ning savautas mõlemas programmis kõrgeima individuaalse tulemuse.

Sarja koondtulemused: http://www.fei.org/system/files/Dressage%20Nations%20Cup%20Standings%202014.pdf