Koolisõidu Rahvuste Karika Rotterdami etapi võitis Hollandi võistkond

Hollandi võidukas võistkond Minderhoud, Scholtens, Witte-Vrees ja Gal. Foto: CHIO.NL

Märtsi lõpus Wellingtonis alanud koolisõidu Rahvuste Karika käesolev hooaeg on jõudnud poole peale. Neljanda etapi, mis toimus Jaanipäeva nädalalõpul Rotterdamis, võitis kodupubliku ees tugev Hollandi võistkond. Teiseks jäi hetkel üldtabelis liidripositsioonil olev Rootsi ja kolmandaks USA.

Hollandi võistkonna moodustasid Edward Gal (Zonic), Hans Peter Minderhoud (Dream Boy ), Madeleine Witte-Vrees (Cennin) ja Emmelie Scholtens  (Apache ). Kõik võistkonna liikmed sõitsid GP programmi ning teisel päeval said reeglite kohaselt võrdselt valida Speciali ja küri vahel. Minderhoud ja Scholtens sõitsid GP Special A-finaali ning Gal ja Witte-Vrees küri. Võistkonna tulemuse arvutamiseks võeti arvesse neljast kolm paremat GP skoori ning kolm paremat teise päeva skoori.

CDIO parimaks individuaalseks tulemuseks oli Edward Gali ja tema ruuna Zonik küri skoor, milleks oli 80.075%. Sama paar võitis ka GP (76.957 %). Küri teise tulemuse tegi rootslane Patrik Kittel oma 10-aastasel Well Done de la Roche’il (77.500%). See kõrb mära on väga pilkupüüdav oma uhkete ja kergete alüüridega, aga ta oli vabakavas kahjuks väga pinges. Kolmanda koha sai Steffen Peters Ameerikast (77.135%) hobusel Rosamunde.

“Zonik tundus väga hea. Soendusel reageeris ta päris tugevalt Patrik Kitteli mära peale ja oli natukene närvis, aga sai hästi hakkama,” ütles Edward Gal. “Ma olin rõõmus, et saime täna sellel staadionil ratsutada, sest ta peab harjuma sellise atmosfääriga. Me tegime piruetis vea, aga ma olen siiski päris rahul. Testis olid mõned väga head osad ka.”

Rahvuste Karikal on jäänud veel kolm etappi ja järgmine neist toimub Rootsis Falsterbos 12-15 juulil. Hetkel juhib Rootsi, järgnevad Holland ja Taani.

Punktitabel: https://inside.fei.org/system/files/Dressage%20Nations%20Cup%20Standings%202018_V4_0.pdf

Rotterdami tulemused: http://www.chio.nl/en/chio-info/competitions/starting-orders-results#.WzHtaFX-g-U