Koolisõidu sisehooaja finaal kujuneb tõeliseks maratonvõistluseks

Eeloleval laupäeval jõuab Vääna Ratsakeskuses lõpule tänavuse sisehooaja ERL-i koolisõidu karikasari. Maratonvõistluse raames on lisaks karikaklassidele muidki võistlusklasse.

Finaalvõistluse startiprotokollidesse on kantud koolisõidu kohta rekordiline 95 võistluspaari. Võistluspäev algab Vääna Ratsakeskuses jube kell 8 ja lõpeb orienteeruvalt õhtul kell 23. Karikasarjas on palju erinevaid arvestusi. Parimad selgitatakse klassides avatud R, noorte M, juuniorite L, ponide L, 5-6 aastaste hobuste L, 4-5 aastaste hobuste A. Lisaks neile on kavas veel mitmeid muidki arvestusi, mis otseselt karikasarja ei puutu.

Siinkohal on paslik nimetada liidrid enne finaalsooritusi. R arvestuses juhib tänavu palju häid sooritusi teinud Dina Ellermann (Tondi), noorte L klassi liider on Getter Kangur (Tondi), juuniorite L klassis Marleen Emilie Vildreson (KRT). Ponide L kassi suurim punktisumma on tänaseks kogutud Heleri Heinrandil (Simon), 5-6 aastatstet hobustest hetkeliider Forteesia, 4-5 aastatstest Donna Anna.

Korraldajad paluvad võistlejatel arvestada, et seoses Paldiski mnt. remondiga Hüüru sillast kuni Vääna–Postini soovitatakse Tallinna poolt tulijatel sõita läbi Tabasalu, Rannamõisa kiriku juurest vasakule, järgmisest ristist taas vasakule ja ca 3 km pärast on Vääna küla.

Hobustega talli/maneeži sissepääs talli esiküljelt, karusselli vastas asuvast uksest.

Seoses suure startide arvuga toimuvad programmide nr. 1 ja 2 soojendus ning võistlus maneežis samaaegselt – maneež on jagatud kaheks osaks. Programmide nr. 3, 4, 5, 6 ja 9 soojendus toimub väliplatsil või väikses maneežis, kuid kümneks minutiks lubatakse võistluspaarid gruppide kaupa soojendama ka võistlusväljakule.

Tõotab tulla põnev võistlus. Hobumaailm on igatahes kohal ning annab teile toimuvast informatsiooni.