Koolisõidu-udised Verdenist, Noorhobuste MM\’ilt

Noorhobuste Maailma Meistrivõistlustest võtab osa meie koolisõtja Maiken Lepiste. ERL’i kohaselt pidi ta startima kahe hobusega, kuid tulemuste nimekirjas on ainult Ramses XII 24-l kohal, tulemusega 7.58 punkti. Maikeni teine hobune Legolas vigastas Taanis koplis olles jalga ning ehkki vigastus pole tõsine, ei saanud teda kaasa võtta.

Kokku oli 5-aastaste hobuste stardis 40 osavõtjat. Tänane sõit oli kvalifikatsioonisõit finaaliks. Finaalid on homme ja neid on kaks – suur finaal ja väike (e. lohutus-) finaal.

Kvalifikatsiooni võitis dr. Ulf Möller – koolisõidumaailmas tuntud noorte hobuste sõitja/müüja/ekspert, tema ratsu FÑŒrst Romancier (OLD by FÑŒrst Heinrich x Romancier) kuulub Paul Schokemöhlele, kes on tipphobuste kasvatuses väga tuntud nimi. Teise koha saavutas võtja abikaasa Eva Möller hobusel Blickpunkt (WESTF by Belissimo M x Weltmeyer).

Osavõturiikides toimusid MM’i eelsed kvalifikatsioonid, kus valiti paarid Verdeni võistlusteks, seega avanes Maikenil võimalus võistelda väga tugevas konkurentsis.

Teadaolevalt on Maiken, kes treenib Liivaku tallides, Viljandi külje all, esimene Eesti koolisõtja, kes osaleb noorhobuste MM-il. Võistlevate hobuste kasvataja ja omanik on Nikolaj Skjoldby.

Meie Noorhobuste Tsempionaat koolisõidus toimub alles järgmisel nädalavahetusel.

Angelique Maasik