Koolisõidu vabakava medalistid jäid Specialiga võrreldes samaks

Tänane koolisõidu EM küri medalikolmik oli võrreldes üleeilse GP Specialiga sama – kuld läks Charlotte Dujardinile ja Valegrole, hõbe Helen Langehanenbergile ja Damon Hillile ning pronks Adelinde Cornelissenile ja Jerich Parzivalile.

Täna sai staadionitäis koolisõidusõpru tõelise maiuspala osaliseks, kui suurepärasel tasemel vabakavasid esitanud 15st võistluspaarist tervelt 8 skoorisid üle 80 % ning taaskord võidu võtnud Charlotte Dujardin ja Valegro erakordse sõidu tulemuseks kujunes 91.250 %. See on tõesti hobune, kes paneb publiku hinge kinni hoidma. Charlotte, kes sõitis avalikkusele vastu tulles oma olümpia-küri, lausus, et kuigi Valegro oli Specialis pisut väsinud, sai ta eile täiesti vaba päeva ning see mõjus suurepäraselt. "Tavaliselt käin ma päev enne küri lihtsalt kergelt ratsutamas, kuid seekord otsustasime täiesti vaba päeva kasuks nii Uthopia kui Valegro puhul," rääkis võitja, kes jäi oma sooritusega täna ülimalt rahule. "Ma ei tulnud siia uut rekordit tegema, kuid võtsin riske nii maksimaalselt kui julgesin. See tasus end ära."

Charlotte Dujardin ja Valegro

Hõbemedal läks samuti kõrge tulemuse 87.286 % välja sõitnud Helen Langehanenbergile ja Damon Hillile, kes tegid täna vabakavas mõned pisivead. "Ma olen tänulik ja uhke oma hobuse üle. Meil oli fantastiline nädal ja me nautisime seda mõlemad!" lausus ratsanik, kelle jaoks EM-i kõige emotsionaalsemaks hetkeks jäi võistkondliku kuldmedali võitmine. "Kui ma testi lõpetasin, siis nad kõik lihtsalt hakkasid juubeldama ja ma ei saanud üldse aru, mis toimub. Siis jõudis alles kohale, et me oleme võistkonnaga võitnud. Ma ei oodanud seda," kirjeldas Helen tagasihoidliku naeratusega nagu ikka.

Helen Langehanenberg ja Damon Hill

Pronksmedal kuulus täna taas Adelinde Cornelissenile ja Jerich Parzivalile tulemusega 86.393 %. Ta tänas südamest oma meeskonda ning ütles, et võlgneb oma medalid neile. "Parzival on fantastiline hobune ja ma olen väga õnnelik," lisas ta. Küsimusele, kas nad (medalikolmik – toim.) on väljaspool võistlust sõbralikes suhetes, vastas Adelinde, et kui ta läheb võistlusringi, siis ta tahab

tegelikult kõiki võita, kuid niipea, kui võistlus läbi saab, soovib ta teistelegi parimat. "Jah, Charlotte sellele küsimusele vastata ei saa, tema on see riiukukk siin," naeris ta seepeale ning andis kuldmedalisti mütsi noka pihta kerge sõbraliku laksu.

Adelinde Cornelissen ja Jerich Parzival

Kehvad ei olnud ka mitmed poodiumilt välja jäänud paarid. Neljanda koha napsanud Edward Gal ja Glock's Undercover said tulemuseks samuti kõrge 84.911 %, arvestades nende väga häid piaffee-passaaži seeriaid ning vabakava keerukust. Gal on siiski küride meister! Viies koht läks Kristina Sprehele ja fantastilisele Desperadosele tulemusega 81.875 %, kel on kindlasti veel ruumi ja võimalust areneda kaugele. Ka Hester ja Uthopia parandasid oma tulemust, produtseerides tabloole 81.696 %. Kena sõidu tegid mõlemad Taani daamid Anna Kasprzak ja Donnperignon ning Nathalie zu Sayn-Wittgenstein ja Digby, kes platseerusid vastavalt 7ndaks ja 9ndaks, nende vahele mahtus viimasena 80 % piiri ületanud Tinne Vilhelmson-Silfven (SWE) Don Auriellol.

"See on ka meile uutmoodi väljakutse nii häid skeeme hinnata. Oleme ju enamasti harjunud jagama seitsmeid ja kaheksaid, kuid nüüd on meie ees mitmed paarid, kellele võime panna kümneid," lausus pressikonverentsil küri peakohtunik Leif Törnblad (DEN). "Oleme samamoodi elevil nagu publik ja sportlased ise. Ootame samamoodi, milliseks kujunevad protsendid ja kas oleme kolleegidega üksmeelsed."

Veel tuli küsimuse alla, miks jagatakse EM-il kaks komplekti individuaalseid medaleid. FEI Koolisõidukomitee esimees Frank Kemperman lausus, et seda võiks võrrelda 100 ja 200 m jooksudega – need on ka erinevad. "Hetkel me oleme sellise situatsiooniga rahul, kuid see on kindlasti arutelu koht," lisas ta.

Küri tulemused leiate: http://results.scgvisual.com/2013/herning/r63.html