Koolisõiduhooaeg on täies hoos

Grete ja Farao Da Raia. Foto: Sassofotografie.

Möödunud nädalavahetusel toimus Ihaste tallides rahvuslik koolisõiduvõistlus ning Grete Ayache tegi säravaid sooritusi Itaalias Ornago CDI-l.

Juba eelmisel nädalavahetusel kuulsime häid uudiseid Sloveeniast, kui Grete Ayache ja Farao Da Raia saavutasid auhinnalisi kohti. Nüüdsel nädalavahetusel saatis võistluspaari veelgi suurem edu, nad võitsid nii GP kui GP Freestyle ja seda palju tihedamas konkurentsis võrreldes nädal varem toimunud võistlusega.

Grete jäi Ornago võistlusega väga rahule, Farao on praegu heas vormis. Nad püstitasid rahvusvahelise Grand Prix ja GP vabakava uue isikliku rekordi. Ornagos oli väga palav, aga Farao sai õnneks kuumusega ilusti hakkama – ta oli just parajalt energiline, aga samas lõdvestunud. Sõitudes oli paar väikest viga sees, aga üldiselt ikka õnnestunud sõidud, piaffee sai hindeks isegi kuni 8,5. Järgmine võistlus on Gretel Faraoga Brno MK etapp juuni lõpus.

Kodumaa pinnal leidis aset „neli ühes“ koolisõiduvõistlus, kus ühe päeva jooksul peeti kokku 11 erinevat võistlusklassi. Tegu oli Ihate Suvekarika I etapi ja Tartumaa Tõusvate Tähtede III etapiga, samuti peeti ära Pavo harrastajate sarja I etapp ja ESHK NH Sarja III etapp. Päeva jooksul oli 5 klassi, mis olid avatud harrastajatele, 2 klassi noorhobustele ning lisaks 1 ratsakoolidele avatud klass ja 3 avatud klassi.

Harrastajatele avatud klassides jäi osavõtt pigem tagasihoidlikuks, neljas võistlusklassis oli vaid kuni kolm osalejat. Harrastajate sarja A klassis oli konkurents suurem (11 osalejat), selle sõidu viisid koju Annika Tiits ja Sapnis Vigris. Tolle päeva raskeimas harrastajatele avatud skeemis (M2) tegid kolme osaleja seast parima tulemuse Riin Ingre Saare ja Brend.

Noorhobustele oli mõeldud 2 skeemi – üks 4-aastaste ja teine 5-aastaste tulevikulootuste proovilepanemiseks. Kõige säravaima protsendi saavutasid Dina Ellermann ja Francesco 4-aastastele hobustele avatud skeemis, saades tulemuseks kõrge 76%.

Ratsakoolidele avatud ST2 skeemis tuli starti 19 osalejat, võrdse protsendiga lõpetasid Marion Laur ja Fairy-Tale ning Emiy Avdonin ja Ikoon, seekord krooniti võitjaks Marion. Avatud klassides oli osavõtt suur ja konkurents tihe. ABC1 skeemis tuli starti 40 võistluspaari, ülekaalukalt võitsid Marielle Pille ja Murakas (77,381%). A2 skeemis oli samuti koguni 26 osalejat, sõidu võitsid Maris Barkala ja Sofia, saavutades veidi üle 71%. Nagu tihti juhtub, siis mida kõrgem tase, seda vähem osalejaid. Nii jagus avatud LK3 skeemi vaid 5 osalejat, parima tulemuse tegid Kätlin Punnek ja Lexus.