Koolisõiduvõistluse FEI World Dressage Challenge 2009 võistlussõidud on lõppenud

Täna 5.septembril toimus Viljandimaal Liivaku Tallides järjekordne Rahvusvahelise Ratsaspordi Föderatsiooni (FEI) poolt koordineeritav koolisõiduvõistlus FEI Dressage Challenge, mille ideeks on edendada koolisõitu vastavalt FEI standarditele areneva koolisõidu kandepinnaga riikides.

Sellest võistlussarjas osaleb enam kui 50 rahvuslikku föderatsiooni ning riigid on jagatud geograafilistesse gruppidesse. Võistlus viiakse läbi viies erinevas programmis, seitsmes erinevas individuaalses arvestuses. Lisaks toimub rahvuslike föderatsioonide vahel ka veel võistkonnavõistlus.

Maria Chulets ja Reljef. Foto: Merle Männik

Tänane kõrgeim protsendimäär sõideti välja võistluse kergeimas Preliminary testi avatud arvestuses Anna-Liisa Rinki ning Daniel Stari poolt (69,64%). Raskematest klassidest võitis Advanced testi Maria Chulets oma uuel väga perspektiivikal hobusel Reljef (65,86%) ning Prix St-George programmi võitjaks osutus Anna-Liisa Rink seekord oma kogenud võistlusratsul Zäz (59,74%).

Anna-Liisa Rink ja Zäz. Foto: Merle Männik

FEI pöörab erilist tähelepanu ka laste klassi võistlejatele, ning selleks oli 12.-15.aastaste sportlastele loodud kaks eraldi arvestust kergemates skeemides. Mõlemas testis nii Preliniminary kui ka Elementary testis osutus teistele püüdmatuks Kritiina Aun oma hobusel Rolly Z, saavutades tulemusteks vastavalt 67, 68% ja 67,43%. Arvestades, et kõik eelnimetatud on treener Alla Gladõševa õpilased, siis võib õnne soovida ka võistluste edukamale treenerile.

Elementary ja Medium klassi avatud sõidu võit jäi koju Liivaku Tallidesse, mille kindlustas Maiken Lepiste Liivaku tallidele kuuluval hobusel Rebecca (66,00% ning 61,90%).

Suur tänu Anne Kirsipuule ja Nicolai Skjoldby´le ning Liivaku Talli meeskonnale väga suure töö eest võistluse korraldamisel!

FEI Dressage Challenge jätkub videoseminari ning praktiliste koolitustega juba täna õhtul ning homme hommikul.

Merle Männik