Koolisõitja Age Luha tuli Kreeka meistrivõistlustel pronksmedalile

Mullu sügisel ajutiselt Kreekasse kolinud Eesti koolisõitja Age Luha tuli täna hobusel Diamond in Black Kreeka meistrivõistlustel kolmandale kohale. Selle tulemuse saavutamiseks pidi paar sõitma kolmel järjestikusel päeval skeeme tasemel Prix St. Georges ja Intermediate I.

Age ja Diamon in Black'i tulemuseks PSG skeemis oli 65,750 %, Inter I tasemel 67,020 % ning Inter I taseme vabakavas 64,750 %. Koondtulemuseks arvutati 65,840 %. Kaotus teisele kohale oli tegelikult kokkuvõttes ülinapp, vaid 0,083 protsendipunkti. Võitis kindla eduga Angela Sklavounos hobusel Quanderas, nende koondtulemuseks jäi 70,383 %.

Oma teisel hobusel Ronja my Rose osales Age Luha laupäeval M taseme skeemis, kus saavutas 8 paari seas tubli kolmanda koha tulemusega 65,08 %.

Sportlane kommenteeris Hobumaailmale, et kuni 33-kraadises palavuses startimine oli suureks katsumuseks ning esmakordselt tuli neil Diamondiga võistelda kolm päeva järjest. Siiski, võistlus peeti väljas toimuvate takistussõidu meistrivõistluste tõttu sisetingimustes ning seda 2004. a. Ateena OM-i areenil.

Ta lisas, et Kreekas on üldine koolisõidutase päris kõrge, igal võistusel on antud tasemetel stardis umbes 10 sõitjat. Järelkasv on väga tugev, hobused on head, Saksamaalt käivad külalistreenerid ning kreeklased ise omakorda Saksamaal treenimas

Age jutustas ka üldiselt veidi oma elust Kreekas, kuhu ta jääb peatuma tuleva suveni. "Kogukond on siin äärmiselt tore, abivalmis ja sõbralik, ratsutajad on ka väga töökad. Kõik on aidanud mind jõu ja nõuga, kuigi mul on endal siin ka väga tegus treener olemas. Stavros Georgopoulos näiteks, kes ka Eestis käinud treenereid koolitamas, korrigeeris just nädal tagasi mu istakut. Tema koolisõidutreenerist õde andis näpunäiteid elementide paremaks muutmisel.. Võistlusel teiseks tulnud sportlane annab iga võistluse järel ka väheke tagasisidet, kuidas ja mida paremaks teha, mida jälgida. Lisaks informeerib, millal saksa treenerid külla tulevad, et saaksin ka kliinikutes osaleda.