Koolisõitjad avasid vabariigi aastapäeval võistlushooaja

Maria Mägi ja Shampagna möödunud aastal SMV-l

24.veebruaril kogunesid koolisõitjad Rahula talli Rahula Kevad nimelisele koolisõiduvõistlusele. Rahula Kevad äratas võistlejates huvi kindlasti ka seepärast, et pakkus sportlastele võimaluse sõita samu skeeme, mis on Ypäjä CDI3* (23.-26.3.2023) võistluskavas. Päeva esimese ja ühtlasi võistluste põhisõidu, Grand Prix, võitis Dina Ellermann Donna Annal (68.315 %).

Päev jätkus PSG skeemiga, kus nelja võistleja seast noppis võidu taas Dina Ellermann, sedapuhku hobusel Jerry Red von Seeder (69.044 %), jättes oma õpilased hetkel veel enda selja taha.

Seejärel oli järg avatud klassiks M2/M3 handicapiga. Võistlus tõotas tulla põnev, sest starti astus 8 võistluspaari ning nende seas oli kogenud tegijaid kui ka debütante. Võistlustules said määravaks siiski kogemused ning kohtunike üksmeelel pärjati võitjaks Maria Mägi hobusel Shampagna (69.697 %). Teise koha saavutasid Kenry Kikkas ja Donna Victoria tubli tulemusega 67.197 %, mis on nende isiklik rekord sellel tasemel. Kolmandaks jäi Martha Jušin kogenud Beltariol (66.591 %). Ehkki auhinnalist kohta seekord ei saavutatud, väärib siiski märkimist Eliis Pääsukese ja Zinzina tubli debüüt M-klassis, kuid 0,174 % jättis nad hetkel napilt joone alla.

Ponide skeemis jäi teistele püüdmatuks Lisette Kivro ponil McGregor J, kes veenva ülekaaluga võitis tehnilise ja keerulise LP3 skeemi tulemusega 73.500 %. Inter-2 skeemis astus võistlustulle 3 võistluspaari. Esikoha eest käis põnev lahing, mille võitis Helena Kaal ja tema ustav tori hobune Cassander (65.662 %), edestades 0,221% teise koha saavutanud Maria Mäge  Ashwanil. Inter-2 skeem ei ole naljaasi, sest skeem ei anna aega hingetõmbeks, ning noortel tuli näidata selliseid elemente nagu piaffee, passaaž ja jalavahetused. Kui kahe tagant jalavahetused õnnestusid noortel juba päris hästi, siis kõikidel kogunes eksimusi ühe tagant jalavahetustel.

Noored hobused pakkusid närvikõdi

Päeva lõpetasid A1 ja LK4 skeemid. A1 pakkus vahest ehk kõige enamgi närvikõdi. A1 on sobilik skeem noortele hobustele, kuna ratsanik saab valida täisistaku ja kergendatud traavi vahel ning ka harjutused pole ülemäära keerulised- skeemis on suured voldid, pikad diagonaalid ja lauged kaared. Eeltoodu tähendaski, et noori ja/või rohelisi hobuseid kogunes A1 skeemi osalema omajagu. Mitme paari võistlussooritusele jättis jälje hobuse hirm kohtunike, koolisõiduaia ja tulbikimbu ees. Kahjuks ei too põhimõte “parem karta, kui kahetseda” koolisõidus just kõrgeid punkte. Loodetavasti said kõik ratsanikud ja hobused hea kogemuse ning tulevad järgmine kord tagasi juba tugevamatena.

A1 skeemi võitis superponi Clavin J Laurel Leisnaga sadulas, paari tulemuseks kogunes 79.342 %. Teise koha väärilise etteaste tegi Dina Ellermann noorel Francescol, nende tulemuseks 77.237 %. Talle järgnes Eestis elav ja treeniv lätlanna Everita Daubure kahe noore hobusega, Nuver HK ja Niobia (tulemused vastavalt 74.079 % ja 73.816 %). Viimasele auhinnalisele ehk viiendale kohale sõitis end Keidy Udalov hobusel Haarem (71.448 %).

Laurel Leisna ja Calvin J noppisid mõekõrguselt ka LK4 võidu, tulemusega 73.149 %, jättes teisele ja kolmandale kohale vastavalt Keidy Udalovi ja Haaremi (66.760 %) ning Dianne Mii Raagi ja Coad Hill Happy (66.297 %).

Aitäh sportlastele, kohtunikele, vabatahtlikele, ametnikele ja muidugi võistluste toetajale Quattro Sporthorses. Kõik tulemused leiab Ratsanetist