Koolisõitjad esinesid edukalt Ypäjä CDI3* võistlusel

Dina Ellermann ja Donna Anna autasustamisel

Koolisõitjad võistlesid möödunud nädalal Ypäjäl CDI3* võistlusel. Dina Ellermann ja Donna Anna esinesid Soomes hästi GP skeemis ja GP muusikalises vabakavas, saavutades mõlemas kolmanda koha.

Võistlustele anti avalöök neljapäeval, kui starti asusid poniratsanikud. Eesti poniratsanikele, Lisette Kivrole ja Cristiana Engelile, pakkusid konkurentsi Soome ja Rootsi poniklassi koolisõidu A ja B koondised, lisaks oli stardis Rootsi valitsev meister. Neljapäeval jäi parima eestlasena Lisette Kivro ponil McGregor J napilt joone alla. “Neljapäeval tuli üks rumal viga sisse. Poni hakkas ühte kohtunikku kartma ning pikendatud galopi ajal tahtis rajalt sisse kalduda. Kasutasin säärt, et poni rajale suunata, mille peale McGregor vahetas jala, mida loetakse suureks veaks poniklassis. Võimalik, et see viga läks meile maksma ka poodiumikoha. Poni oli sellest hoolimata väga tubli,” lausus Lisette.

Neljapäeval lõpetasid võistluspäeva juuniorid, kus parima eestlasena saavutas auhinnalise viienda koha Liisa Kabur hobusel Bellini (68.283 %). Väärib ka äramärkimist, et tegu oli Liisa esimese stardiga välismaal. “Mu hobune Bellini oli väga tubli ja jäin temaga igati rahule. Neljapäevane sõit oli ühtlane, kuid oleks võinud olla energilisem. Reedel oli hobune jällegi liiga energiline ja läks veidi pingesse. Reedel oli juba soojenduses tunda, et hobusel on võrreldes eelmise päevaga hoopis teine minek,” kommenteeris Liisa. “Kõige paremini õnnestusid meil jalavahetused, kuid sammu ja koondatusega tuleb veel vaeva näha. Võistlustel oli õhkkond väga meeldiv ning samuti oli hobustele tallis tagatud vaikne ja rahulik keskkond.” Võistluste head õhkkonda ja ladusat korraldust kiitsid teisedki sportlased.

Reedel alustasid võistluspäeva samuti ponid ning sel korral saavutasid Lisette Kivro ja McGregor J 70 %-ga kõrge kolmanda koha, edestades valitsevat Rootsi meistrit koolisõidus. “Reedel oli poni veel parem kui neljapäeval ning ehkki paari asja kallal saaks norida, tegime veatu skeemi ja saime loodetud poodiumikoha kätte,” rõõmustas Lisette. “Arvestades kõiki asjaolusid, jäin tulemusega väga rahule. Tegu oli hooaja esimese rahvusvahelise võistlusega ning konkurendid olid äärmiselt tugevad. Usun, et see on hea algus eesseisvale hooajale ja õige pea saame väljas hakata treenima ning vorm peaks päris hea tulema,” oli Lisette lootusrikas.

Juunioride võistlusklassis õnnestus Maria Mägil ja Shampagnal saavutada 68.235%-ga auhinnaline viies koht. “See skeem läks meil väga hästi ja tegu on minu uue rekordiga rahvusvaheliselt võistluselt,” tundis Maria tulemuse üle head meelt.

Auhinnalisi kohti jagus veel. Noorteklassis sai Theresa Radhaa hobusel Die Fantasy (Eestis tuntud kui Donnalottchen) tulemusega 63.294% neljanda koha.

Ellermannile muusikalises vabakavas kolmas koht

Laupäeva oodatuimaks võistlusklassis oli kindlasti Grand Prix sõit, millest võttis osa 9 võistluspaari. Dina Ellermann Donna Annal noppis tulemusega 67.478 % kõrge kolmanda koha. Võistlusklassi võitis Soome esindaja Yvonne Österholm hobusel Ironman H, kes edestas kaasmaalast Ville Vauriod hobusel G-Star. Laupäeval tegi debüüdi U-25 GP võistlusklassis Maria Mägi hobusel Ashwan, kes saavutasid 3. koha tulemusega 61.412 %. Pühapäeval õnnestus Marial ja Ashwanil saavutada juba 2. koht. “Olen väga üllatunud, kuna poleks osanud oodata, et mul nii hästi läheb. Jäin mõlema hobusega väga rahule, sest nad olid keskendunud ja tegid oma tööd hästi. Eriti rahul olen U25 GP-ga, kuna ei osanud oodata, et seal teise koha saan.”

Pühapäeval toimunud GP muusikalises vabakavas jäi esikolmik muutumatuks. Võitjaks krooniti soomlanna Yvonne Österholm hobusel Ironman H (75.630%), kes jättis teiseks Ville Vaurio hobusel G-Star (74.165%). Dina Ellermann ja Donna Anna saavutasid 3. koha (71.530%). “Olen õnnelik, et saime uuesti võistelda rahvusvahelistel võistlustel Donna Annaga,” rõõmustas Dina.

Lisaks sellele, et Dina oli ise võistlustules, oli stardis ka mitu tema õpilast. Uurisime, kuidas ta treenerina hindas õpilaste sooritust. “Õpilased olid meil Allaga väga tublid! Kõik esinesid hästi oma vanuseklassides. Ypäjäl toimunud CDI on väga oluline meie noorsportlaste arengu jaoks. Vaadates Eestis startide arvu rahvuslikul tasemel näiteks ABC tasemel, saab uhkusega öelda, et järelkasvu tuleb. Sellele ainult ei saaks lootma jääda kui tahta, et me noored tippsporti jõuaks ratsaspordis. Siis ongi CDI-del võistlemine oluline, et anda tagasisidet, kus me oma tasemega oleme. Kindlasti suurt tõuget on andnud, et Eestis on aastaid korraldatud kõrgetasemelisi võistlusi nagu MK-etappe (Pärnu CHI, Tallinn International Horse Show), mis on meie noortele olnud suureks unistuseks sinna jõuda. Kui eesmärk on teada, siis ongi siht teada, kuhu peab pürgima, et jõuda tippsporti. Ypäjäl olin eestlastest ainuke seenior ja kõik ülejäänud meie noored tulevikulootused. Ja noored said hooaja alguseks hea kogemuse ning tegid korralikke tulemusi.”

Kõik tulemused leiab Equipe keskkonnast.