Koolisõitjad jätkasid Leedus heade tulemustega

Maria Mägi ja Shampagna / Foto autor: Equine Portraiture

Viimase nelja nädala jooksul Leedus toimunud suurvõistlus HEST ehk Horsemarket Equestrian Spring Tour on nüüdseks läbi saanud. Eelmisel nädalal kirjutasime, kuidas meie koolisõitjad esimese koolisõidu nädala jooksul hulgaliselt auhinnalisi kohti noppisid. Ka teine nädal oli koolisõitjatele edukas ja häid tulemusi tegid kõik stardis olnud paarid.

Mõlemal koolisõidunädalal olid Eestist rahvusvahelistes klassides osalemas poniratsanike klassis Lisette Kivro ja Kregory Kikkas,  laste klassis Maria Mägi, Väikese Ringi CDI2* tasemel Tiina Kuusmann, Dina Ellermann, Jekaterina Rastoštšenkova ning Jevgenia Kask Savchenko. Grete Hussar startis kahel hobusel rahvusvahelises 5-aastaste noorhobuste klassis  ning kahel hobusel ka rahvuslikes klassides. Eestist oli kaks osalejat ka maailmakarika etapil – nii Dina Ellermann kui Angelique Maasik startisid nii Grand Prix kui ka Grand Prix vabakavas. Tulemustega saab lähemalt tutvuda SIIN.

Seekordse artikli fookus on meie tublidel noortel tegijatel ning keskendume sellele, kuidas läks poniklassi ratsutajatel Lisettel ja Kregoryl ning laste klassis väga edukaid starte teinud Marial. Vaatame veidi tagasi ka eelmisse nädalasse, et anda põhjalikum ülevaade meie tuleviku talentide tegemistest.

Kregory Kikkas ja Odrino ‘B’ van het Juxschot / Foto autor: Equine Portraiture

Kregory Kikkas ja Lisette Kivro tegid kahe nädala jooksul mõlemad kokku 6 starti ja mõlemad täitsid võistluse käigus ka ponide EM normi (64% rahvusvahelisel FEI võistlusel ponide tasemel). Kahe nädala jooksul tehtud startidest oli Lisette ja poni Mc Gregor J parimaks tulemuseks 69,335% – see saavutati esimesel nädalal ponide vabakavas. Selle paari esituste üldine tase oli tugev ja stabiilne, jäädes enamasti 65-66% kanti. Kregory ja poni Odrino ‘B’ van het Juxschot tegid oma parima tulemuse võistluse viimasel päeval ning skoorisid vabakavas 65,375%, ka nende teised stardid jäid tublisse 61-65% vahemikku.

Lasteklassi sportlane Maria Mägi oli Leedus oldud kahe nädala jooksul äärmiselt võidukas! Maria ja Shampagna olid võistlustules kuuel korral ning neist koguni viiel korral polnud neile vastast, ühel korral jäi paar teisele kohale. On märkimisväärne, et kõik esitused olid vähemalt 70% väärilised, paari parim tulemus oli 73.760%, mis saavutati võistluse viimasel päeval laste klassi vabakavas. Ka Maria täitis võistluse käigus laste arvestuses EM normi. Maria jäi tulemustega väga rahule ning emotsioonid olid väga head! Ka tegi rõõmu, et treener Alla jäi rahule. Vaatamata kõrgetele protsentidele ja võitudele oli ka hetki, kus Maria sõnul oleks saanud veelgi paremini minna ja kindlasti sai paar võistluse käigus uusi kogemusi.

Treener Dina oli ka poniratsanikega väga rahul, sest tulemused olid enamasti väga head. Esikolmikusse meie poniratsanikud Leedus küll ei mahtunud, kuid protsendid olid siiski head ja eriti tore oli näha, et mõlemad poniratsanikud tegid kahenädalase võistluse vältel tubli sammu arengus edasi.

Poniratsanik Kregory Kikkas muljetab:

Korraldus oli väga hea, pinnas super ning korraldajate suhtumine hästi positiivne. Tore oli näha, et kohal olid väga kõrge taseme kohtunikud ja huvitav oli saada neilt tagasisidet. See oli mu esimene CDI võistlus ning esialgu oli ärevus ja ebakindlus päris suur ning ehmatas ka kohtunike rangus, kuid kõik seatud eesmärgid said lõpuks täidetud. Poni oli tubli ning treenerid toetasid igakülgselt. Suurema enesekindluse saavutamiseks tuleb ka edaspidi võimalikult palju rahvusvahelistel võistlustel osaleda!

Poniratsanik Lisette Kivro muljetab:

Kuna see oli meie esimene nii suur rahvusvaheline võistlus ja esimene kord Eestist väljas võistelda, siis ikka väike närv oli sees, kuid pigem oli see selline hea ootusärevus! Me ei olnud juba pikka aega võistelda saanud ja talve jooksul olime väga palju uusi asju õppinud, mis ei ole veel tegelikult 100% kinnistunud. Siiski otsustasime proovida, et näha, mis on meie vorm ja mida maailmatasemel kohtunikud meist arvavad. Lisaks on see tohutult hea kogemus edaspidiseks.

Lisette Kivro ja Mc Gregor J / Foto autor: Equine Portraiture

Esimese nädala esimesel päeval olid skeemis pisikesed apsakad sees, aga üldpildis saime oma eesmärgi täidetud (tulemus kirja saada, mis võiks olla üle 60%). Teisel päeval tekkisid meil poniga mõned eriarvamused ja selle tõttu läks sõit natuke rabedaks, aga oli ka väga häid hetki. Viimasel päeval sõitsime KÜR’i, mida olime varem läbi sõitnud vaid mõned korrad. Suure üllatusena tuli nii kõrge protsent –  sellist tulemust me tegelikult ei oodanud! Kokkuvõttes võis esimese nädalaga väga rahule jääda ja vägevaim oli see, et meie esimesel nii suurel võistlusel suutsime ka kohe täita ponide Euroopa MV kvalifikatsiooni. Kõige kohta on vaid kiidusõnu jagada – platsid olid kõik super head, korraldus sujus ja kõik oli ilus ja korras!

Teise nädala esimese soorituse ajal tekkisid meil poniga väikesed arusaamatused ning selle tõttu tulid sisse mõned natuke suuremad apsakad. Siiski üldpildis tegime parema sõidu kui eelmisel nädalal. Laupäeval võtsin natuke rohkem riske ja küsisin Gregorilt rohkem, kui ma seda varem olen teinud. Mõnel hetkel tasus see ennast ilusti ära ja tegime näiteks super head traavipikendused. Teisel hetkel aga ei jõudnud me ühisele arvamusele ja hävisime täielikult. Sõidu lõppedes aga olid nii treenerid kui mina väga rahul, kuna töö on hakanud vilja kandma ja trennides tehtud parandusi suudame näidata juba ka võistlusplatsil. Ka poni kuju ja liikumine on kõvasti paremuse poole läinud!

Kohapealsete muljete jagamise ja kommentaaride kogumistega abistas Hobumaailma Guldar Kivro, aitäh!