Koolisõitjad naasesid Ypäjält heade tulemustega

Kui takistussõitjad alustasid Ypäjäl võistlemist täna, siis eile, 16ndal märtsil olid seal võistlustules meie koolisõitjad. Suures konkurentsis tehti mitmeid häid tulemusi, millest parimaks saab lugeda Dina Ellermanni ja Landy’s Akvareli võitu PSG klassis.

Dina ja Akvarel võitsid Prix St. Georges klassi kümne osaleja seas tulemusega 65,526%, Tiina Kuusmann ja Stallone tulid samas neljandale kohale tulemusega 63,158%.

Niinimetatud M klassi avatud arvestuses aga võistles 26 paari. Meie parimaks soorituseks oli Dina ja Andreo kolmas koht tulemusega 66,351%. Samas klassis osales Dina ka Akvareliga, enda sõnul niiöelda soojenduseks, tulles 65,405 protsendiga viiendaks. Tiina ja Stallone tulemuseks oli 9. koht tulemusega 63,041%.

Meie mõistes L klassis võistlesid ka Sirly Tillmann ja Butopiar ning Katrin Tinno ja Zanosca. Kuna võistlejaid oli üles antud tohutult palju, jagati nad mingil alusel kaheks ning peeti kaks samasugust L klassi programmi, kus hindasid erinevad kohtunikud. Sirly ja Butopiar saavutasid oma grupis 36 osaleja seas 5. koha tulemusega 62,931%, Katrin ja Zanosca konkureerisid 33 paariga ning saavutasid 10. koha tulemusega 60,862%.

"PSG võit oli mulle suur rõõm. Olin mõlemas klassis Akvareliga esimene startija, start oli hommikul kell 8: 00, püüdsin mitte hilineda ja mitte eksida, millises maneežis ma parasjagu võistlen," kommenteeris Dina Ellermann, lisades, et M klass oli Akvarelile pigem soojenduseks ning vigu tuli rohkem sisse kui Andreoga, seetõttu ka noorem hobune sai seal parema koha. Dina märkis veel, et kiire ei olnud mitte ainult võistluse vältel, vaid ka selle lõppedes, ning et mitte laevast maha jääda, ei jõutud Katrini tulemust kohapeal ära oodatagi. Tagasiteel aga sõitsid juba vastu meie takistussõitjad, kelle tulemused toome teieni lähiajal.

Kõik tulemused leiate: https://kipa.ratsastus.fi/modules/system/stdreq.aspx?P=2&VID=default&SID=363286907497504&A=open%3asrlui%3ac3%3a7306&S=2&C=27235