Koolisõitjad olid stardis nii Poolas kui Massus

Marii-Heleen Raidmets ja Brend. Foto: Katarzyna Broda.

Möödunud nädalal võistlesid nii mõnedki meie koolisõitjad Poolas rahvusvahelisel koolisõiduvõistlusel. Samuti jagus startijaid kodumaa pinnale Massu Sügise nimelisele koolisõiduvõistlusele

Bialy Las CDI

Helena Kaal ja Cassander olid Poolas stardis CDIY võistlusklassides, Marii-Heleen Raidmets võistles hobusel Brend CDI2* sõitudes ning Dina Ellermann startis CDI3* sõitudes nii Donna Anna kui Finalistiga. Kuigi Tatiana Tsyhanok võistles Ukraina lipu all, väärib mainimist, et Tatiana võistles noorhobuste Hades von Seeder ja B Hero von Seederiga noorhobuste klassides.

Helena ja Cassander olid stardis kolmel korral. Esimeses skeemis välja sõidetud 64,412% andis 3. koha kuue stardis olnud võistluspaari seas. Teise skeemi tulemus 64,971% tagas 4. koha, vabakavas saavutasid nad 65,425% ja jäid 4. kohale.

Helena Kaal ja Cassander. Foto: Katarzyna Broda.

Helena jagab: „Bialy Las CDI võistluspaik oli väga ilus ja heade tingimustega. Kuigi sõitsime sinna kaks päeva (asub Tšehhi-Poola piiri lähedal), polnud Cassander väsinud ja tundis ennast hästi. Esimestel päevadel oli Cassul veidi palju vurtsu ja seetõttu tulid skeemidesse sisse mõned apsakad, kuid tunne oli siiski hea. Kahjuks läksid vead kalliks maksma ja tulemused jäid seekord pigem madalamaks. Siiski saime esimesel päeval kolmanda ning teisel päeval neljanda koha. Viimasel võistluspäeval olin ise veidi närvis, kuna see oli meie viimane noorte klassi start ning tahtsin anda endast maksimumi. Enda närvi tõttu segasin Cassut mõnes kohas, kus oleksin pidanud teda rohkem usaldama ja laskma tal oma tööd teha. Selle võistlushooajaga olen kokkuvõttes väga rahul. Cassu traav on palju paremaks läinud ning üldpilt on võrreldes eelmiste aastatega veelgi parem. Täitsime ära oma peamise eesmärgi – võistlesime Põhjamaade Mängudel ning tegime seal 3 väga heade tulemustega starti. Lisaks EMV küris sõitsime oma isikliku rekordi (71,5%). EMV oli minu jaoks sellel aastal väga emotsionaalne, kuna sellel ajal jõudis mulle kohale, et n-ö lapseiga hakkab meil läbi saama ja järgmisel aastal peame juba GP-ni jõudma. Väga loodan, et meile tehakse ka U25 klass, sest võistlejaid juba oleks ja see oleks meile kõigile veidi kergem üleminek!“

Marii-Heleen ja Brend tegid oma elu esimese ühise stardi just Poolas ja nende avaskeemiks oli PSG taseme skeem. Üheksa stardis olnud võistluspaari seas jõudsid nad 6. kohale, seda tulemusega 66,412%. Inter I skeemis jäi tulemuseks tagasihoidlikum 62,529%, kuid Inter I vabakavas sõitis võistluspaar välja kõrge 68,180%, millega jõudsid nad 6. kohale.

Marii-Heleen ja Brend soojendusel. Foto: Katarzyna Broda.

Marii-Heleen muljetas: „Võistlus oli väga ilusas kohas ja hästi organiseeritud. Esimese päeva sõiduga jäin väga rahule, hobune toimis hästi. Teisel päeval tuli sisse paar apsakat, mis kahjuks olid väga kallid vead. Kolmanda päeva küris võtsime ennast kokku ja jäin sooritusega väga rahule. Kuna Brendiga on olnud koostöö väga lühike, ei osanud ma midagi oodata ja siinjuures tahaksin väga tänada Riin Ingre Saaret, kes mulle oma hobust laenas ja hullu ideega kaasa tuli. Koju tulin hea tundega, üle pika aja sain taas võistelda välismaal ja FEI võistlustel.“

GP-s oli stardis kokku 11 võistluspaari, Dina Ellermann startis mõlemal hobusel (Donna Anna ja Finalist). Parima tulemuse tegi ta tol päeval Finalistiga, jõudes 6. kohale. Vabakavas sai osaleda vaid ühe hobusega ning Dina läks starti Finalistiga. Üheksa võistluspaari seas jõudsid nad 4. kohale, saavutades peaaegu 70%.

Dina Ellermann ja Finalist. Foto: Katarzyna Broda.

Massu Sügis 2022

Massus said koolisõitjad end proovile panna neljas avatud klassi skeemis alates ABC-st kuni M tasemeni. Päeva startiderohkeim oli avaskeem ABC2, sõidu võitsid Sarah Marii Aarelo ja Magic Flo J, saavutades 71,310%.

Omajagu startijaid jagus ka A2 ja LK4 skeemidesse, seal võitsid topeltvõidu Laurel Leisna ja 5-aastane poni Calvin J. A skeemi võit oli ülekaalukas ning nad ületasid 75% piiri, mida ei näe just ülemäära tihti. Sama paar oli selge liider ka L skeemis, seal ületasid nad 69%.

Laurel Leisna ja Calvin J.

Laurel kommenteerib: „Calvin J on Kristi-Liis Koppeli kasvatatud Eesti ratsaponi. Calvinit hakkasin ratsastama, kui ta oli 3-aastane, olen seda teinud Merle Männiku ja Alla Gladõševa käe all. Calvin osteti ühele noorele koolisõitjale tuleviku võistlusponiks. Eesmärgiks on Calviniga võimalikult palju võistlemas käia, et tema kui noor poni saaks uutes olukordades aina enesekindlamaks ning pikaajaline plaan on viia ta FEI poniklassi tasemele. Sellel hooajal oleme rohkem startida saanud ja seda ka juba L tasemel. Selle aastaga on Calvin kindlasti juba n-ö suureks kasvanud ning koolisõiduaiaga sõbraks saanud. Seda tundsin eriti just viimastel Massus toimunud võistlustel. Massus oleme varemgi võistelnud – seal on väga hea pinnasega platsid ja võistlus on alati ladusalt korraldatud.“

Avatud M skeemis oli stardis kolm võistluspaari, sõidu võitsid Emma Tuvi ja Sundorfs Redina-Dot. Emma taastus terve suve kevadel toimunud põlveoperatsioonist ning see on ka põhjus, miks teda sel hooajal eriti võistlusareenil näha pole olnud. Emma tunnistas, et väga tore oli jälle võistlusvaljakul tagasi olla ja edasisi plaane vaatab ta nüüd jooksvalt. Küll aga loodab ja usub, et varsti on neid jälle võistlusvaljakul näha!