Koolisõitjad olid stardis nii Rootsis Flyinges kui Massus kodumaa pinnal

Cassander ja Rosinante Flyinges.

Möödunud nädalal esindasid Eestit Põhjamaade meistrivõistlustel kaks noorteklassi koolisõitjat – Helena Kaal ja Rose Marie Skjoldby. Konkurents oli tihe, noorteklassis oli stardis kokku 26 võistluspaari. Lisaks meie kahele sportlasele oli stardis 6 võistluspaari kõikidest ülejäänud riikidest – Soomest, Taanist, Norrast ja Rootsist. Esimesel kahel võistluspäeval sõideti PSG ja R kergema taseme skeeme, viimasel päeva finaali jõudis 18 parimat ning seal sõideti R kergema taseme vabakava.

Rose Marie ja Rosinante parimaks tulemuseks jäi 65,931% ja 19. koht teisel võistluspäeval. Helenal ja Cassanderil õnnestus mõlemal päeval ületada 66% piir (19. ja 18. koht) ning sellega kindlustati napilt koht ka finaalis. Vabakavas said Helena ja Cassander tulemuseks 64,930 %. Kuigi seekord rosettidega koju ei tuldud, siis kindlasti tuldi koju suure kogemuse võrra rikkamana!

Meie rõõmuks jagasid nii Helena kui Rose Marie meiega ka mõned muljed.

Rose Marie ja Rosinante Flyinges.

Rose Marie:

Sõit sinna oli väga väsitav nii meile kui ka hobustele – 30°C ja lauspäike! Ka öösel laevas, kui läksime hobustele vett andma, siis oli neil seal väga umbne ja palav. Kohale jõudes oli näha, et hobused on reisist väga kurnatud, seega andsime neile enne võistlust aega puhata nii palju kui võimalik.

Koht oli väga ilus ning olla samas tallis ja võistelda koos tipptasemel sõitjate ja hobustega oli täielik privileeg. Saime talli jagada tuntud sõitjate nagu Carl Hedin ja Johanna Due-Boje-ga.

Tulemused küll ei vastanud ootustele, kuid jäin sellegipoolest Rosinantega rahule. Kuigi oli tunda, et ta on väga väsinud, käitus ta väga hästi ning andis sõites hea tunde. Õppisime sellest kindlasti palju ning oleme kogemuse võrra rikkamad.

 

Helena:

Cassandriga läksid meil võistlused hästi – esimesel kahel päeval tegime head sõidud, kahjuks tulid sisse väikesed apsakad. Teise päeva sõidu tulemus oli piisavalt hea, et saada edasi ka finaali ning seal saime sõita ka oma uut küri.

Viimaseks päevaks oli Cassu kuumast ilmast ja suurest pingutusest veidi väsinud ning mõtetega eemal. Siiski saime sõidu ilusti tehtud ning kui poleks tekkinud väikseid arusaamatusi, siis oleks meie tulemus konkurentsivõimeline olnud. Olen väga õnnelik, et saime Rosega suurepärase kogemuse ja veelgi rohkem motivatsiooni edasi treenimiseks!

Massu koolisõiduvõistlus

Theresa ja Don Carlos.

Möödunud nädalavahetusel said koolisõitjad end proovile panna ka kodumaa pinnal – Massus peeti 9 võistlusklassiga võistlus, mille käigus leidis aset Talendijahi võistlussarja VI etapp ning ESHKS NH sarja finaal. Vaata kõiki tulemusi SIIT, samuti on ESHKS NH sarjast oma kodulehel ülevaate teinud, loe seda SIIT. Talendijahi võistlussarjas on jäänud veel 3 etappi ja finaal. Kuna selles sarjas lähevad arvesse kolme parima etapi punktid, siis ei ole midagi veel selge!

Lisaks oli Massus võimalik sõita ka avatud klassi skeeme – seda nii ABC, A, LK kui M tasemel. Päeva raskeim skeem oli avatud M3, kus oli kokku 6 osalejat. Parima tulemuse (63,515%), ja seda mõlema kohtuniku arvates, tegid Theresa Radha᾽a ja 8-aastane ruun Don Carlos.

Theresa sõnul ei läinud sõit päris plaanipäraselt ja tuli palju vigu sisse, kuid eks järgmine kord saab jälle paremini teha! Theresa treenib igapäevaselt Rahula tallis Alla Gladõsheva nõudliku pilgu all. Theresa jagas, et sel hooajal võistleb ta veel avatud M klassis, kuid järgmisel hooajal on plaan noorteklassis võistlema hakata. Oma hobuse Carlose kohta jagub tal vaid häid sõnu ja ta on rõõmus, et tal on olnud võimalus temaga tegeleda varsast saati!