Koolisõitjad startisid möödunud nädalavahetusel Saksa Ratsakoolis

Sofi Kurvits ja poni Mon Lady. Foto Sofi erakogust.

14. mail leidis Tartumal Saksa Ratsakoolis aset koolisõiduvõistlus, mille käigus sõideti skeeme alates ABC tasemest kuni Lk tasemeni. Päeva kõik skeemid olid avatud klassid, kuid võistluse käigus peeti ka Tartu linna MV ning Tartumaa Tõusvate Tähtede sarja II etapp.

Vt kõiki tulemusi SIIT, siinkohal toome välja vaid avatud arvestuste esikolmikud.

ABC1 skeem osutus väga populaarseks, kokku startis koguni 46 võistluspaari. Ülekaalukalt võitsid sõidu 12-aastane Sofi Kurvits ja poni Mon Lady, saavutades ligi 74% ning olles ainus paar, kes ületas 70% piiri. Sofi on ratsutanud juba 7 aastat ning hetkel treenib ta Tartu Ratsakoolis Egle Kalevi käe all koguni neljal päeval nädalas. Mon Lady on ratsakooli poni, tulevikus loodab Sofi endale ka oma poni või hobuse osta.

Üle 69%-lise tulemusega jõudsid teisele kohale Egle Väljamäe ja poni Laferme – ka nemad treenvad Tartu Ratsakoolis Egle Kalevi käe all. Kolmanda koha (68,095%) saavutasid kogenud Maribel Tuiken ja 5-aastane noorponi Rom.

Kristiina Kirsipuu ja Compliment. Foto: Angelika Pitman.

Avatud A1 skeemi 11 osaleja seast tegid parima tulemuse Kristiina Kirsipuu ja tori ruun Compliment, saavutades 67,632%. Ülitihedalt kannul olid 13-aastane Anethe Marran ja 6-aastane mära Adelina. Kolmanda koha saavutasid Anna Talas ja Milord 66,711%-lise tulemusega.

Kätlin Punnek ja Lexus. Foto: Angelika Pitman

Ka avatud A3 skeemis oli 11 osalejat. Kätlin Punnek ja Lexus saavutasid täpselt 70% ning see tõi neile võidu! Eelmise sõidu võidupaar Kristiina Kirsipuu ja Compliment olid tihedalt kannul, saavutades 69,306%. Kolmandale kohale tulid Anett Purdeots ja Mon Lady Tartu Ratsakoolist.

Kristiina ja Kätlin autasustamisel. Foto: Angelika Pitman.

A klassi skeemides tublisid tulemusi teinud Kristiina Kirsipuu ja Kätlin Punnek treenivad oma väikses kodutallis üksteise silma all. Nad jagavad vaheldumisi teineteisele kommentaare, kui näevad, et midagi on hästi või halvasti. Hobuste kohta jagub neil vaid kiidusõnu – nad teevad nii takistussõitu, koolisõitu kui ka kolmevõistlust ning siiani on igal alal ka väga edukalt esinenud.

Päeva viimasesse skeemi enam osalejaid nii palju ei jagunud ja nii tegid sõidu ainsa stardi Kristina Sööt ja Paradise Flamingo XX. Paar saavutas 60,278%.