Koolisõitjad trotsisid Massus kuumust ja parmusid

Foto autor: Kirsika Neimla.

Juulikuu esimesel pühapäeval toimus Massu tallides koolisõiduvõistlus Massu Suvi 2021 & Harrastajate Karika III etapp. Päeva jooksul sõideti 5 erinevat skeemi tasemel ABC kuni M, kokku oli 9 võistlusklassi. Kogu päeva jooksul tehti kokku 83 starti – suurem osa paare võistles avatud klassides ning harrastajate starte oli 22.

Harrastajate Karika III etapp

Harrastajatel oli võimalus sõita koguni 5 erinevat skeemi – ABC2, A2, LK4, LR2 ja M2. Osalejate hulk jäi nendes arvestustes pigem tagasihoidlikuks, olles M skeemis vaid 1 ning teisteski skeemides jäädes 3 kuni 9 võistluspaari vahele.

ABC2 skeemi parima tulemuse tegid Liinu Vaan ja Eclips (70,476%), A2 skeemi võitsid selge liidrina Kirsika Neimla ja Taurya de Fortuna (69,205%). LK4 skeemis oli parimaks harrastajaks Fausta Mäe hobusel Alderman (65,741%) ning LR2 skeemis sai võitu tähistada Kaisa Kajo hobusel Amuraaž OX, saavutades 64,138%. Seekord oli harrastajate arvestuses M skeemis stardis vaid üks paar – Ave Kuusemets ja Heathrow SV. Nende sooritust hindasid kohtunikud 65,834% vääriliseks.

Avatud klassid

Avatud ABC ja A klassi skeemid osutusid päeva populaarseimateks – mõlemas tehti üle 20 stardi. Avatud ABC2 skeemis tehti mitmeid ilusaid sooritusi ning kogu esikolmik ületas 70% piiri, parima tulemuse tegid Kati Raidma ja Midnight Magic (74,524%). Ka avatud A2 skeemis oli üldiselt tihe konkurents, kuid selge võitjana lõpetasid Grete Hussar ja 5-aastane täkk Hades von Seeder (72,955%). Avatud LK4 skeemis startinud 10 paari seast tegid parima tulemuse Liisa Kabur ja Royal Straight Flush (67,778%) ning avatud M2 klassi võitsid Tiina Kuusmann ja Ivanhoe (66,417%).

Vaata kõiki tulemusi lähemalt SIIT.

Kirsika Neimla ja Taurya de Fortuna. Foto autor: Kristhel Vaht.

Võistluse kohta jagab kommentaare koolisõitja Kirsika Neimla:

Massu Mõisa Tallides on väga hea võistlemas käia, kuna seal on väga head tingimused ja võistlused on alati hästi korraldatud. Võistlusplats on suur ning nii võistlus- kui soojendusplats on väga hea pinnasega. Samuti on väga tore, et seal on võimalik ööbida nii hobusel kui ka ratsanikul. Sinna on alati rõõm tagasi minna ja ma arvan, et seda näitab ka suhteliselt suur startide arv. Eriti arvestades seda, et paljude jaoks on sõit sinna Eesti nurka üsna pikk.

Eriti soovitan sinna võistlema minna noorte hobustega, kuna võistlusplats on niivõrd avar ja suur, et igasuguseid “kollid” pole liiga lähedal. Tihti võib juhtuda, et võistlusplatside ääres on näiteks kõlarid või bannerid, mis paratamatult veidi hirmutavad võivad olla. Massus seda probleemi ei ole. Seetõttu ongi see hea koht, kus just noortele hobustele häid kogemusi anda.

Seekord oli suurimaks väljakutseks suur kuumus ja sellise ilmaga kaasnevad kurjad parmud. See mõjutas ilmselt nii mõnegi paari sooritusi. Ka mul endal andis see tunda, esimeses sõidus pidas hobune vastu ja tegime väga hea tulemuse, kuid teise sõidu ajal oli juba raskem parmudele vastu panna.

Võistluse direktor Merit Milter nentis, et võrreldes takistussõiduga on koolisõiduvõistlust mõnevõrra lihtsam korraldada. Korraldajana kiitis ta väga ka Massu tiimi ja eriti talli lapsi, kes olid võistluste korraldamisel suureks abiks!