Koolisõitjad tundsid rõõmu rahvusvahelisest koolisõiduvõistlusest Maria talus

CHI Pärnu. Foto autor: Külli Tedre-Gavrilov.

Möödunud nädalavahetusel alanud CHI Pärnu raames on koolisõitjad oma sooritused lõpetanud. Eelmisel nädalal tehti Maria talu ratsakeskuses hulgaliselt starte nii rahvusvahelisel kui ka rahvuslikul tasemel. Kõik tulemused on leitavad SIIT ning Hobumaailm on tähtsamatest saavutustest ja suurematest võitudest juba ka kirjutanud. Siinses artiklis keskendume rahvusvahelistes klassides häid starte teinud sportlaste kommentaaridele ning jagame ka kohtunike muljeid.

Prantsusmaa kohtunik Alban Tissot oli Eestis esimest korda ning temal jagus võistluse kohta vaid häid sõnu. Alban kiitis nii üleüldist õhustikku ja korraldust kui ka head pinnast ja meeldivaid ratsanikke. Tema sõnul oli nii Eestist, Soomest kui Rootsist mõned väga meeldivad paarid GP tasemel stardis ning selliseid paare on alati huvitav hinnata!

Kohtunike kogu president Eva-Maria Vint-Warmington arvas võistlusest nii:

See võistlus oli korraldaja poolt väga auahne ettevõtmine, kuna oli palju uusi asju – uus koht, uus plats, uued inimesed. Ma arvan, et üldjoontes saime kõik koos sellega hästi hakkama, ilma et kõrvaltvaataja probleemidest aru oleks saanud. Tore oli ka näha, et noorsportlased välja tulid ja sellega uusi kogemusi said. See on suuresti tänu sellele, et taoline suurvõistlus koju kätte toodi.

Eks nägime  kolme päeva jooksul nii õnnestumisi kui ebaõnnestumisi, nagu ratsaspordis ikka. Õnnestumistest rääkides tahaksin välja tuua lasteklassist Maria Mägi, poniklassist Lisette Kivrot, juunioridest Laurel Leisnat ning  noorteklassist Helena Kaalu. Väikeses Ringis tegi häid sooritusi  Tiina Kuusmann ning muidugi ei saa mainimata jätta Dina Ellermanni kaasahaaravat vabakava MK etapil!

Suur tänu kõikidele vabatahtlikele abilistele ning eriti meie ägedale kirjutajate-tiimile, kes oma professionaalsusega kõikidele kohtunikele muljet avaldasid!

Tubli pealekasv

Nii Maria Mägi kui Lisette Kivro on võistelnud juba kolm nädalat järjest. Esmalt Leedus HEST-il, nüüd siis ka Pärnu CHI-l. Laste klassi koolisõitja Maria sõnul oli Pärnu võistlustel väga tore olla ja ta jäi oma esitustega rahule. Ta tõi esile ka teistsugust platsi ja et tal oli tunne, et ta hobused suutsid end võistlusel heast küljest näidata.

Ka poniklassi ratsaniku Lisette sõnul oli väga tore koduses Eestis nii suurel rahvusvahelisel võistlusel osaleda. Poni McGregor J’ga sõitis ta rahvusvahelist poniklassi, kus kahel korral tulid nad teisele kohale ja ühe korra olid kolmandad. Nii tugevate ja paljude konkurentidega koos võisteldes tulid need kõrged tulemused neile väga hea üllatusena. Lisette sõnul hakkavad nende trennid vilja kandma ja vorm läheb aina paremaks. Kokkuvõttes oli kogu nädalavahetus väga edukas ja kogu nende tiim jäi väga rahule.

Laurel Leisna ja Calendula. Foto autor: Külli Tedre-Gavrilov.

Juunioride tasemel edukaid starte teinud Laurel Leisna muljetab:

Üle-eelmisel nädalal toimusid minu selle aasta esimesed võistlused Leedus ning seal sain praegusest võistlusvormist aimu. Kuna see oli meie hooaja esimene võistlus, oli hobune veidi tundlikum kui tavaliselt, kuid Maria talu startides sain juba palju julgemalt ja kindlamalt sõita. Maria talu võistlus jättis mulle väga positiivse mulje. Tore, et meil Eestis korraldatakse ka suurvõistlusi ja veel nii hea pinnasega väljakutel.

Hooaja jooksul soovin võistlusvormi veelgi paremaks saada. Järgmised võistlused on meil Põhjamaade meistrivõistlused Soomes. Hooaja jooksul on kindlasti plaanis startida ka Pallasel ja Perilas ning muidugi ka Eesti meistrivõistlustel. Samuti sooviks sügisel osaleda mõnel rahvusvahelisel võistlusel.

Helena Kaal ja Cassander. Foto autor: Külli Tedre-Gavrilov.

Noorteklassi vabakava võitnud Helena Kaal muljetab:

CHI Pärnu võistlus jättis mulle väga positiivse mulje ning Maria talu omanikud on ratsakompleksi arendamisesse palju panustanud. Kui mõni aasta tagasi oli tegemist pigem turismitaluga, siis tänasel päeval võib seda pidada igati meeldivaks võistluskohaks. Platsid on hea pinnase ja suurusega ning võistlus oli hästi korraldatud. Tänan korraldusmeeskonda ning loodan, et kohtume peagi jälle!

Ülikooli kõrvalt on olnud vahel raske treeningute jaoks aega leida, kuid siiski oleme rahulikult treenides säilitanud hea vormi. Cassu on tehnilise poole pealt tugev ning sellepärast oleme viimasel ajal pühendunud rohkem baastööle – lõdvestatus, hea kontakt ja piisav koondatus.  Cassanderil pole küll looduse poolt antud suuri eeldusi, et olla kõrgel tasemel koolisõiduhobune, kuid minu õnneks on tal olemas asendamatud omadused nagu kullast süda ja suur töötahe! 8 aasta jooksul koos kasvades oleme õppinud teineteist läbi ja lõhki tundma ning usaldama.

Oli rõõm näha, et suudame üpris tugevat konkurentsi pakkuda ka välismaalastele. Tunne pärast viimast sõitu oli imeline ning tulemus murdis meie rekordi sellel tasemel. Käesoleval aastal saame loodetavasti minna noorte meeskonnaga võistlema Põhjamaade Meistrivõistlustele. Veel tahaksime sellel aastal teha mõne FEI võistluse stardi ning plaanis on kindlasti ka EMV!

MK etapil GP vabakavas 2. koha saavutanud Dina Ellermann:

Dina Ellermann ja Donna Anna. Foto autor: Külli Tedre-Gavrilov

Seoses koroona ja pika võistluspausiga ei saa öelda, et võistelda oleks lihtne olnud. Enne Pärnut sai 2 nädalat õnneks Leedus võistelda ja Pärnus oli ikka juba rahulikum olla. Hobused toimisid paremini ja teadsid juba, mida oodata.

Donnaga jäin väga rahule. Meil GP-s tekkis paar kallist apsakat, kuid üldiselt võisime rahule jääda. Ja MK-etapp pühapäeval oli meie jaoks rõõm sõita. Mära toimis ja meil suuremaid apsakaid ei tulnud. Ja oh, kus elati kaasa! See oli võimas! Aitäh kõigile, kes meid toetanud on ja kaasa elanud. Aitäh Maria Talu pererahvale ja organisaatoritele, kes sellisel raskel ajal sellist suurt rahvusvahelist võistlust korraldada julgesid ja leidsid sinna ka sponsorid, kes said toetada. Loodan, et sellest saab alguse ilus traditsioon ja saame juba järgmisel aastal uuesti Marias võistelda. Tänan oma perekonda, hobuseid, hobuseomanikke ja treenerit Alla Gladõsheva!

Hobumaailma Instagrami lehel tegid möödunud laupäeval story-sid Tiina Kuusmann ja Grete Hussar ning neid lühikesi videoklippe saab vaadata ka tagantjärele. See on hea võimalus piiluda võistluste telgitagustesse ning näha ka seda, mida arvasid oma sooritustest need kaks sportlast.