Koolisõitjad võistlesid ilma trotsides Ecu tallides

Talendijahi neljas Oskar Muul ja viies Liise Pau Foto: Piret Hommuk

Samal ajal, kui mitmed Eesti koolisõitjad panid end proovile Leedus, toimus ka siinsamas Eestis möödunud pühapäeval Tartumaal Ecu tallides kalenderplaani koolisõiduvõistlus. Kokku sõideti 5 erinevat skeemi, alates ABC tasemest kuni LR tasemeni. Kuigi erinevaid skeeme oli 5, siis võistlusklasse oli kokku koguni 8. Päev oli pikk ja ilmastikuolud polnud just kerged, kuid vapraid võistluspaare jagus igasse võistlusklassi. Kõige rohkem osalejaid oli ABC1 skeemi avatud klassis – seal oli starte koguni 44! Päeva jooksul tehti kokku aga üle 100 stardi.

Martha Jušin

Väga menukaks ja rahvarohkeks kujunenud ABC1 skeemi avatud klassi võitsid Lisandra Pellenen ja Rose tulemusega 75.952%. Mainimist väärib, et selles võistlusklassis saavutasid koguni 9 paari 70% või rohkem. Sama skeemi talendijahi (U14) arvestuse võitis Martha Jušin ponil Mon Lady (72.381%).

Päev jätkus skeemiga A1 – esmalt X-faktori (U16) arvestuses ja seejärel avatud klassis. X-faktori arvestuses olid liidrid Cristiana Engel ning Tristan J (69.342%), avatud klassis võttis kaksikvõidu Maarja Malm hobustega New Hill Allina ja Raudne.

Järgmisena sõideti skeemi A4, esmalt tulevikutähtede arvestuses (U18) ja siis taaskod avatud klassis. Parimaks tulevikutähtede arvestuses oli Emilia Uustalu hobusel Vencedor (67.273%), avatud klassis võidutses sama paar, saavutades 68.068%.

Kaksikvõitja Maarja Malm

Päeva lõpetasid veidi tagasihoidlikemate osalejate arvuga avatud L klassid. Parima tulemuse LK2 klassis saavutasid Kadri Kullerkupp hobusel Pipar (69.348%). LR2 skeemis oli sama paar teisel kohal, kuid sõidu võitsid Eleriin Kurs ja Rebella (63.966%).

Kuigi päev oli pikk (esimene start kell 8:00, viimane kell 20:30) ja võistlejaid palju, läks kõik sujuvalt ja võistlus oli väga hästi korraldatud. Eriti arvestades sellega, et võistluspäeva jooksul oli vaja kohaneda muutlike ilmastikuoludega. Osalejatel jätkus kiidusõnu korraldajatele ka selles osas, et head meelt tegi sponsorite olemasolu ja esemeliste auhindade rohkus!