Koolisõitjad võistlesid juulikuu viimasel päeval Pallase tallides

Mia Karoli Talvoja oma hobusel Viisa Pallase koolisõiduvõistlusel, pildi autor Loora May.

Laupäeval, 31. juulil toimus Pallase tallides võistlus nimega Pallase Koolisõit, mille raames peeti ka Talendijahi finaal. Siinkohal toome esile sellekordsed Talendijahi skeemide võitjad, aga vaata kõikide võistlusklasside detailseid tulemusi lähemalt SIIT.

Talendijahi (U14) skeemi võitsid Martha Jušin ja Mon Lady (68,571%), stardis 15 paari. X-Faktori (U16) skeemi võitsid samuti Martha Jušin ja Mon Lady (69,722%), stardis 15 paari. Tulevikutähtede (U18) skeemi võitsid Laura Sarv ja Evlat (65,648%), stardis 9 paari.

Võistluse direktor Marit Voore muljetab:

Võistluspäeva mahtus palju erinevaid klasse – saime näha tublisid paare lastest seeniorideni. Üle Eesti tuldi harjutama nii meistrivõistluseks kui ka noorhobuste tšempionaadiks. Oli ka neid, kes avasid selle võistlusega hooaja või osalesid päris esimest korda võistlustel. Tore oli näha võistlustules vapraid noorhobuseid – see annab kinnitust, et lisaks lastele on ka hobuste näol pealekasvu sirgumas ja koolisõiduhuvi asjaosaliste seas ei rauge. Täname kõiki osalejaid ning kohtume juba järgmistel kordadel!

Peakohtunik Merle Männik kommenteerib:

Eelkõige ilmsestas seda võistlust suur startide arv, mis oli kindlasti tingitud juhendis avaldatud 15 võistlusklassist, mis võimaldas osaleda ST sõidust kuni GP-ni. Päeva huvitavam osa GP, RK ja M klassi skeemide kõrval oli kindlasti noorhobuste klassid ja Talendijahi finaalid, kus nägi palju huvitavaid tulevikulootuseid nii hobuste kui ka ratsanike hulgast. Jääks neil ainult püsivust ja võimalusi kvaliteetselt edasi areneda, mis annaks lootust, et kunagi on ka kõrgemates klassides rohkem häid võistluspaare!