Koolisõitjad võistlesid juulis Kilgi tallides ja Arma Ratsatalus

Kaisa Kajo ja Amuraaž ox. Foto autor Krista Sepp.

Viimase kahe nädala jooksul on koolisõitjatel olnud võimalus osaleda kahel kalenderplaani võistlusel. Esimene neist leidis aset 10. juulil Kilgi tallides ning teine toimus möödunud pühapäeval, 18. juulil Arma Ratsatalus.

Kilgi koolisõiduvõistlus

Selle võistluse raames toimus ka Talendijahi VI etapp ning Tartumaa Meistrite (TM) 2021 IV etapp. Osalemiseks oli 5 erinevat skeemi kokku 7 arvestuses, alates ABC tasemest kuni LK tasemeni.

U14 võistlusklassi ABC2 skeemi võitsid 10 osaleja hulgast Martha Jušin ja Mon Lady. U16 klassi A3 skeemis olid parimad Cristella Engel ja Endeavour Mondria’s. U18 Tulevikutähtede skeemis LK4 oli vaid üks osaleja – Cristiana Engel ponil Tristan J – nende tulemus oli 62,093%.

TM tutvumisklassis ABC2 skemis oli kokku 20 osalejat ning neist 7 parimat said vähemalt 70%. Võidu viisid koju Cristella Engel ja Endeavour Mondria’s, saades 72, 381%. TM harrastajate klassis A3 skeemis tegid 10 osaleja seast parima tulemuse Emily Talvik ja Burberry 7. TM avatud A4 skeemis osales 12 paari ning parima tulemuse sõitsid välja Lisandra Pellenen hobusel Variisa. Avatud LK3 skeemis olid võidukad Cristiana Engel ponil Tristan J.

Vaata tulemusi lähemalt SIIT.

 

Arma Koolisõit

Selle võistluse raames toimus ka EHS sarja II etapp, valida sai A1 ja LK4 skeemide vahel. Samu skeeme sai sõita ka avatud arvestustes, lisaks nendele kahele olid avatud klassid ka ABC2 ja M2 skeemidele.

EHS sarjas tori, araabia, trakeeni ja eesti tõugu hobuste seas tegid A1 skeemis parima tulemuse Kaisa Kajo ja Amuraaž ox. Kokku oli stardis 18 paari ja konkurents oli tihe. EHS sarja LK4 skeemis oli 3 osalejat ning seal tegid parima tulemuse Emmamarie Marleen Talivee ja Rips.

Avatud arvestuse ABC2 skeemis tegid 17 osaleja hulgast parima tulemuse Carmen Sõlg  ja Mango. Avatud A1 skeemis tehti 8 starti ning parimateks osutusid Loore Laeks ja New Hill Allina. Avatud LK4 skeemis sai kaksikvõidu Lisette Kivro – esikoha ponil Mc Gregor J ning teise koha ponil My. Avatud M2 skeemis oli stardis 3 paari ning parima tulemuse tegid Kaisa Kajo ja Amuraaž ox.

Vaata kõiki tulemusi lähemalt SIIT.