Koolisõitjad võistlesid täna Ecu tallides

Martha Jušin ja Calendula – tänase võistluspäeva kahe avatud klassi võitjad koos oma juhendaja Kalev Käspersoniga.

Laupäeval, 23. aprillil kogunesid koolisõitjad Ecu tallidesse, kus toimus Ecu Spring Dressage ning ka Talendijahi võistlussarja I etapp. Lisaks kolmele Talendijahi võistlussarja arvestusele oli viis avatud võistlusklassi. Kogu päeva jooksul tehti kokku 80 starti alates ST tasemest kuni LR/M handicap-iga tasemeni.

Talendijahi võistlussari

Talendijahi sarja eesmärk on tuua koolisõidu juurde tublisid ja andekaid noori koolisõitjaid, seeläbi luues soodsat kasvupinnast meie koolisõidu noortespordi koondistele. Sarjas on 3 arvestust: Talendijahi arvestus (U14), kus sõidetakse ABC taseme skeeme, X-faktori arvestus (U16), kus sõidetakse A taseme skeeme ja kolmandaks Tulevikutähe arvestus (U18), kus sõidetakse A ja LK taseme skeeme.

Sari koosneb 12 etapist, millest viimane on finaal. Sarja etappidele on osalema oodatud kõik koolisõitjad, kes kuuluvad vastavasse vanuseklassi, kuid sarja punktide kogumises on mõned piirangud.

Talendijaht (ABC) – ratsanikud, kellel ei ole Ratsanetis eelnevatelt hooaegadelt A või sellest raskemal tasemel 60% või kõrgemat tulemust.

X-Faktor (A) – ratsanikud, kes ei ole saavutanud eelmistel hooaegadel üheski SMV või EMV arvestuses 60% või kõrgemat tulemust.

Tulevikutähed (A-L) – ratsanikud, kes ei ole saavutanud eelmistel hooaegadel üheski SMV või EMV arvestuses 60% või kõrgemat tulemust.

Loe sarja üldjuhendit SIIT.

Talendijahi võistlussarja 1. etapi tulemused

U14 võistlusklassi ABC1 skeemis oli stardis 7 võistluspaari ning võib öelda, et kõik osalejad alustasid võistlussarja vägagi esinduslike tulemustega, isegi madalaim tulemus oli üle 67%. Sõidu võitsid Kristin Sütt ja Anella, ületades 72% piiri.

U16 ratsanikele avatud A1 skeemis oli stardis samuti 7 võistluspaari. Esimese ja teise koha vahel oli tihe rebimine. Seekord jäid peale Sofi Kurvits ja Mon Lady, saavutades 67,500%, kuid Liis Mark ja Burberry 7 olid 67,105%-ga tihedalt kannul.

U18 vanuseklassi koolisõitjatele avatud A4 skeemis tulid starti 4 paari. Ülekaalukalt võitis noorim osaleja Anett Purdeots ja poni Mon Lady. See võistluspaar sai tulemuseks 68,409%.

Avatud klassid

Avatud ST1 skeem oli startiderohke – omavahel võtsid mõõtu 18 võistluspaari. Kõik esikolmikusse jõudnud paarid ületasid 70% piiri, sealjuures parima tulemuse tegid Lisete Silm ja poni Herbert, saavutades kõrge 76,389%. Teise koha saavutasid Nora Juhanson ja poni Vaasa, kolmanda koha väärilise sõidu tegid Paula Oden ja Burberry 7.

Avatud ABC1 skeem oli päeva startiderohkeim ning tublisi sooritusi oli palju – umbes pooled startinutest ületasid 70% piiri ning eesotsas oli eriti tihe rebimine! Üle 77% väärilise soorituse tegid Marielle Pille ja väikeponi Murakas ja see andis neile võidu selles tihedas konkurentsis. Tihedalt kannul üle 76% tulemusega olid Elina Papp ja Cheyennes Star, kolmandale kohale jõudsid üle 75% tulemusega Kirke Vassiljev ja Oxana.

Järgnevatest avatud skeemides oli küll vähem starte, kuid see ei tähenda, et osalejad endast vähem oleks andnud! Avatud A1 skeemi 7 osaleja seast tegi parima tulemuse Kärol Valvik ja Leopardo E, saavutades 66,316%.

Avatud LK2 skeemis oli samuti 7 osalejat, seal võttis ülekaaluka võidu Martha Jušin hobusel Calendula, saavutades veidi üle 68%. Sama skeemi 2., 3. ja 4. koha vahel oli tihe rebimine, tulemused jäid 65,217% ja 65,543% vahele ehk et taaskord sai kinnitust tõsiasi, et pisiasjad loevad ja igal harjutusel võib olla oluline roll, mis määrab, kas saad autasustamisele või mitte!

Avatud LK2 skeemi esikolmik. Foto: Kalev Käsperson.

Päeva viimane skeem oli handicap-iga LR1/M2, kus tehti kokku 5 starti. Sõidu võitsid ka LK avatud klassi võitnud Martha Jušin ja Calendula, saavutades ligi 66%. Teisele kohale tulid Eleriin Kurs ja Rebella, sõites välja 64,750%, olles ainus paar, kes sõitis selles võistlusklassis M2 skeemi.