Koolisõitjad võtavad hooajast viimast

Grete Laeks ja Rüütel. Foto autor: Anett Jaadla.

Välihooaja lõpp läheneb ja peagi on võimalused võistlemiseks pisut piiratumad. Tundub aga, et koolisõitjad kasutavad kõiki võimalusi, mis praegu võistlemiseks on. Möödunud nädalavahetusel toimus koguni kaks kalenderplaani koolisõiduvõistlust – laupäeval leidis aset väiksemalt sorti võistlus Maria talus ning pühapäeval tehti paras ports starte Massus. Nädal enne seda oli võimalus end proovile panna Pallase tallides, kus leidis aset Eesti tõugu hobuste MV ja lisaks olid ka mõned avatud klassid.

Eesti tõugu hobuste MV-l oli Eesti tõugu hobuste jaoks kokku 4 erinevat arvestust, neist kõige rohkem starte tehti vanusepiiranguta (nii hobuste kui ratsutajate suhtes) LK2 skeemis, kus oli 9 osalejat. Parima tulemuse tegid Grete Laeks ja Rüütel tulemusega 69,783%. Samuti üle 69%-lise tulemusega olid tihedalt kannul Carmen Peussa ja täkk Voore Roonin. Vaata kõiki tulemusi lähemalt SIIT.

Maria talu koolisõiduvõistlusel oli võimalik startida koguni 7 erinevas võistlusklassis alates ABC tasemest kuni M-ni välja. Osalejate hulk oli sel korral pigem tagasihoidlik ning enamikes võistlusklassides oli 3-4 osalejat. Vaata tulemusi SIIT.

Massus oli möödunud pühapäeval võimalik startida nii ABC, A, LK kui M tasemel. Kokku oligi 4 avatud võistlusklassi. Kui M klassis tuli starti vaid üks paar, siis teistel tasemetel oli päris korralik rebimine! Näiteks L tasemel oli stardis 11 paari, ABC tasemel 19 paari ja A tasemel koguni 24 paari.

Riin Ingre Saare ja Kensington Texel. Foto erakogust.

ABC2 skeemis jäid võitu jagama 2 paari identse tulemusega 73,333%. Võrdse tulemuse sõitsid välja Ketrin Kärg ja Ambur ning Laurel Leisna ja Calvin J.

A1 skeemis näitasid paljud paarid head sõitu – esinelik ületas maagilise 70% piiri. Parima tulemuse tegid Reedik Kivisoo ja Honsulit (71,579%).

LK1 skeemis näitasid mitmed paarid samuti head minekut, kuid vaid võitjapaar ületas 70% piiri. Parima tulemuse tegid Riin Ingre Saare ja Kensington Texel.

M tasemel oli seekord stardis vaid Emma Tuvi ja Sundorfs Redina-Dot, kuid paar tegi tubli tulemuse, saades 66,288%. Vaata kõiki tulemusi lähemalt SIIT.