Koolisõitjate sisehooaja avalöögiks olid Talverõõmud Niitväljal

Rose Marie Skjoldby – ROSINANTE, Helena Kaal – CASSANDER, Carinee Ainola @ Talveroomud Koolisoidus 2019 © Author: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Eelmisel laupäeval toimusid Niitväljal teist korda Talverõõmud Koolisõidus. Võisteldi samm-traav skeemidest kuni PSG tasemeni välja. Taaskord oli osalejatel hea võimalus harjutada märtsis toimuvateks sisemeistrivõistluseks. 

Päev algas avatud arvestuse L-kergema skeemiga, mis kusjuures oli päeva osavõturohkeim. Kõrgeima protsendi sõitis välja Marit Poltimäe (Tondi RSK) hobusel Parsifal (67,404%), kes sai parima harrastajana ka eriauhinna. Teisele kohale tuli Kristina Lätti (Tondi RSK) hobusel Fulinde D.V., sõites välja 66,923%. Kolmanda ning ka viienda auhinnalise koha sai Anni Kaljund (RK Ruila Tall) hobustel Breeze (66,635%) ning GG Felicia (64,038%). Neljas auhinnaline koht kuulus Hele Helsteinile (Tartumaa RSK) hobusel Wilandra (66,346%).

Marit Poltimäe – PARSIFAL @ Talveroomud Koolisoidus 2019
© Author: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Lastele oli avatud nii L-kergema skeemi kui ka samm-traav skeemi arvestused. LK4 skeemi võitis Maria Mägi (Tondi RSK) oma uuel hobusel Shampagna, sõites välja tugeva 70,192%. Teisele kohale tuli Annaliis Prodel (Niitvälja RSK) ponil Herr Ilves 65,577%-iga ning kolmas oli Kregory Kikkas (Tondi RSK) ponil Odrino ‘B’ van Het Juxschot (63,526%). Sammu-traavi skeemis sõitis end esimesele kohale Laura Sarv  Niitvälja ratsakooli ponil Evrik (70, 526%), teise koha saavutas Dianne Mii Raag (Tondi RSK) oma ponil Coad Hill Happy (68,289%) ning kolmas auhinnaline koht kuulus Brett Leea Reinvelt (Niitvälja RSK) samuti ponil Evrik (67,368%).

Maria Magi – SHAMPAGNA @ Talveroomud Koolisoidus 2019
© Author: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Poniratsanikke oli seekord stardis ainult 6, kellest parima tulemuse tegi Maria Mägi ponil Raigo (64,514%). Napilt jäi teiseks Kenry Kikkas (Tondi RSK) ponil Coad Hill Happy 64,444%-iga ning kolmanda koha sai Carmen Spirka (Niitvälja RSK) kurikuulsal ponil William (64,375%).

Carmen Spirka – WILLIAM, Maria Magi – RAIGO, Kenry Kikkas – COAD HILL HAPPY, Miia Tooming – VEENUS, Annaliis Prodel – HERR ILVES @ Talveroomud Koolisoidus 2019
© Author: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Maria jäi oma hobusega väga rahule ning hoolimata mõnest veast ratsaniku poolt, olid tulemused siiski head. Lisaks on neil sisehooajal plaanis võistelda ka välismaal.

Üheks osavõturohkemaks klassiks osutus kuni 16-aastastele mõeldud A3 skeemi arvestus. Selle klassi parim oli Rebeka-Lisette Vender (Tondi RSK) ponil Geertje, sõites välja 68,889%. Napilt jäi teiseks Tauri Tõnismäe (Niitvälja RSK) kogenud ponil Voore Rufus (68,333%), kolmanda koha saavutas Lisell Paltser (Niitvälja RSK) hobusel Tetley (66,806%). Neljanda auhinnalise koha sai Maria Mathilda Teder ponil Evrik (65,694%) ning viiendale auhinnalisele kohale tuli Emma Talumaa (Niitvälja RSK) ponil Voore Rufus (65,556%).

Rebeka-Lisette Vender – GEERTJE @ Talveroomud Koolisoidus 2019
© Author: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Avatud klassi PSG skeemi võitis imeilusa sõiduga Tiina Kuusmann (RSK KRT) hobusel Romantika (68,725%). Teisele kohale tuli Helena Kaal (Tondi RSK) hobusel Cassander (65,833%), sama paar saavutas avatud M klassis esimese koha 69,015%-iga. PSG skeemi kolmas auhinnaline koht kuulus Grete Hussarile (Saaremaa RSK) ja Scottile (64, 706%). Avatud M klassi teise koha saavutas Rose Marie Skjoldby (Tondi RSK) hobusel Rosinante (66,818%) ning kolmas auhinnaline koht kuulus Laurel Leisnale (Niitvälja RSK) hobusel Calendula (62,576%).

Tiina Kuusmann – ROMANTIKA @ Talveroomud Koolisoidus 2019
© Author: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Helena Kaal kommenteeris oma võistlustulemust ning tulevasi võistlusplaane järgnevalt: “Jäin super rahule nii hobuse kui ka tulemustega. Oleme terve talve teinud rasket tööd, et traavi paremaks saada. Sellel võistlusel tundsin ennast esimest korda enesekindlamana, kuna ka raskemad harjutused on kinnistunud. Samuti oleme Cassandriga hakanud teineteistest paremini aru saama ning üksteist usaldama. Kõik see kajastus ka tulemustes ning oli väga hea tunne saada kohtunikelt positiivset tagasisidet! Sisehooajal on veel plaanis osa võtta sisemeistrivõistlustest nii juunioride kui ka noorte klassis. Selle aasta suurimaks eesmärgiks on jõuda Põhjamaade meistrivõistlustele ning seal ka edukalt esineda!” 

Rose Marie Skjoldby – ROSINANTE, Helena Kaal – CASSANDER @ Talveroomud Koolisoidus 2019
© Author: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

PSG skeemi võitja Kuusmann kommenteeris endi plaane ja võistluspäeva nii: “Ma jäin nii tulemuse kui hobusega väga rahule. Hobune kuulas ilusti ja tundis end võistlusväljakul hästi. Sisehooajal tahan veel võistelda meistrikatel ja kindasti on plaan minna Soome ja võibolla ka Poola. Eesmärk on GP-s kogemust saada.”

Tiina Kuusmann – ROMANTIKA @ Talveroomud Koolisoidus 2019
© Author: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Võistluse kõik tulemused on leitavad siit.