Koordi tallides peeti Talvise Ponikarika III etapp

Möödunud laupäeval, 17. märtsil võistlesid Koordi Tallides takistussõidus meie poniratsanikud, selgitades ERL talvise Ponikarika kolmanda etapi võitjad.

Kuni 140 cm kõrgustele ponidele mõeldud 75 cm kõrguses klassis võisteldi puhtusele ning seda suutsid 10 paarist kuus – Kai Lassi (Järvamaa), Berit Lehtsaar (Viljandimaa), Õnneleid Selge (Simon), Stella-Ingrid Liinamäe (Tartumaa), Teele Kaal (Simon) ja Maribel Tuiken (Järvamaa).

Keskmisel kõrgusel (85 cm) peeti kahefaasiline parkuur, kus kiireimaiks osutusid Grete Kurik (Simon) ja Milana. Teise ning kolmanda koha hõivasid samuti Simoni klubi sportlased, vastavalt Marleen Selge Hornettal ning Rebecca Okk Fortune’l. Seejuures tuleb märkida, et puhtaid sooritusi oli eriti palju, 14st paarist tervelt 11 läbisid mõlemad faasid karistuspunktideta.

100 cm arvestuses ehk kõrgeimas klassis oli osavõtjaid kesinalt – vaid 4. Neist ainsana suutsid veatu soorituse teha Heidi Mülla (Ruila Tall) ja Mon Cherg.

Võistluse raames toimus ka kaks avatud klassi parkuuri, mille mõlemad esikohad läksid Vilvi Laanetile (Järvamaa). 100 cm võideti hobusel Esperanto, 110 cm hobusel Well Timed.

Ponikarika viiest etapist on nüüd peetud kolm. Punktiarvestuse jaoks ongi see vajalik arv, lisaks lähevad arvesse ka finaali tulemused. Pärast kolmandat etappi on siiski veel vara järeldusi teha, kuid toome siinkohal esile senised edukaimad.

Madalaimas klassis (75 cm) on võrdse punktisummaga (29,11) liidripositisoonil Berit Lehtsaar ja Õnneleid Selge, kuid 22,86 punkti on kogunud 6 sportlast, kes tegelikult on kõik osalenud vaid kahel etapil. Keskmises klassis (85 cm) on veidi ette rebinud Marleen Selge, kel 48 punkti, järgneb Grete Kurik 38 punktiga ning 28 punktiga Maria-Johanna Reinstein, kes samuti alles osalenud kahel etapil. Kõrgeimas klassis on enim punkte kogunud Heidi Mülla (36,4), kuid tema lähimad konkurendid on tegelikult ka osalenud vaid kahel etapil. Teiselt kohalt leiame hetkel Priit Reinausi, kolmandalt Helen Rätsepp’i.

Neljas etapp leiab aga aset juba sel laupäeval Tondil, seega on võimalus, et senised seisud pööratakse peapeale. Talvine ponikarikas leiab oma lõpplahenduse aprillikuus.

Ponikarika punktitabel: http://www.ratsaliit.ee/est/g177s3583

III etapi tulemused: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=3&y=2012&id=777