Koordis toimunud kolmevõistluse Eesti meistrivõistlustel jäid kirkamad medalid kodutalli

Nädalavahetusel toimusid Järvamaal Koordi Tallide kompleksis seenioride Eesti meistrivõistlused kolmevõistluses. Ühtlasi peeti ära ka Kolmevõistluse Karika VII etapp.

Seenioride meister selgitati välja tasemel Raske 110, mis koosnes laupäeval koolisõidu skeemist CI1* 2015 A, 115 cm kõrgusest parkuurist ja pühapäeval 110 cm kõrguste takistustega krossist. Eelmise aasta meister Erkki Hõim võistles möödunud nädalavahetusel aga hoopis Rootsis ning tiitlit kaitsma ei tulnud.

Seenioride meistrivõistluste arvestuses astus üles 5 paari ning peale ratsastust asus arvestust juhtima 49,0 miinuspunktiga Juula Reinumägi (Tartumaa RSK) hobusel Eisrevue, talle järgnes Vilvi Laanet (Järvamaa RSK) hobusel Well Timed 53,9 miinusega ning kolmandale platseerus Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa RSK) hobusega Bignam 54,1 miinuspunktiga. Õhtuses parkuuri hüppamises muutusid seisud vaid niipalju, et võistluspaaride miinuspunktide vahed muutusid veidi väiksemaks, järjekord säilus.

Vilvi Laanet hobusel Well Timed. Foto: Elin Jalakas

Pühapäeval aset leidnud kross läbiti kõigi kolme sportlase poolt küll ilma tõkkevigadeta, ent määravaks sai aeg. Ainukesena suutis krossi normiaja piires läbida Vilvi Laanet ning sellega oli kindlustatud ka kuldmedal, lõpptulemusega 57,9 miinuspunkti. Hõbemedali võitles välja Anna-Liisa Raudsepp, kelle lõpptulemuseks jäi 64,5 miinust ning pronksile tuli Juula Reinumägi, lõpptulemusega 67,8 miinust.

EMV esikolmik. Foto: Elin Jalakas

Põnevaks kujunes ka klass CNC100, kus esikolmikus kõige põnevam heitlus toimus just esimese ja teise koha vahel. Peale ratsastust olid võrdsel positsioonil 48,4 miinuspunktiga nii Ülle Voolaine (Nõo RK) hobusel Izmail kui ka Joanna-Britt Metsar (Kurtna RK) hobusel Hultajka. Kolmandat kohta hoidis 50,7 miinusega Marie-Helene Sarapuu (RSK Simon) hobusel Smirnoff. Õhtune parkuur läbiti kõigi kolme poolt puhtalt ning seisud enne krossi ei muutunud.

Pühapäeval toimunud kross sõideti kõigi kolme sportlase poolt ilma tõkkevigadeta ning esikoha heitluses jäi võitjaks Ülle Voolaine, kes suutis normiajale lähemale sõita. Teise koha saavutas Joanna-Britt Metsar ning kolmandaks tuli Marie-Helene Sarapuu.

CNC90 avatud klassis võttis esikoha Juula Reinumägi (Tartumaa RSK) hobusel Fairy Princess Maarja Martinsoni (Tondi RSK) ja Al Pacino ees, kusjuures mõlemad paarid lõpetasid võistluse algsete miinuste juures ning esikoha määras just krossil normiajale lähemale sõitmine. Kolmandaks tuli Kätlin Punnek (Nõo RK) hobusel Lexus.

CNC90 poniarvestuses startis kolm võistluspaari. Esikoha saavutas Katarina Ann Stokes (RSK Simon) hobusel Gogo Demon, teiseks tuli Kärt Kingisepp (Tondi RSK) hobusel Cessika ning kolmandale kohale tuli Arina Berngard (Järvamaa RSK) hobusel Tas-Waps. Kõik kolm sportlast lõpetasid võistluse oma ratsastustulemuse juures.

CNC70 avatud klassis võitis esikoha Maria Kivastik (Liivimaa RK) hobusel Omelissa S, teise koha saavutas Arina Berngard (Järvamaa RSK) hobusel Elfie ning kolmandaks tuli Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa RSK) hobusel Cardos.