Koos de Ronde tegi tõsise sammu oma ennustuse täitumiseks, minnes finaali juhtima

Eesti aja järgi kolmveerand üks öösel alanud neljarakendite Maailma Karika fiaali esimeses osavõistluses suutis ainukesena teha vigadeta soorituse ja minna sellega liidriks hollandlane Koos de Ronde, kes mitmed tunnid varem oli Hobumaailmale kindlameelselt ennustanud, et krika võidab just nimelt tema.

Avavõistluse stardijärjekord oli seatud vastavalt pööratud paremusjärjestusele kvalifikatsioonietappide tulemuste alusel, mistõttu võis eeldada, et võistluse edenedes sooritused üha paranevad. Esimesena startis wild-cardiga osalev Prantsuse maratonispetsiks nimetatud Sebastien Mourier, kellel seekord oma head minekut maratonil näidata ei õnnestunud ja leppida tuli kokkuvõttes viimase kohaga. Ka Saksamaa maratonispets Michael Brauchle sooritus ei olnud paremate killast, maha tuli kolm palli ja kiiruski ei olnud just parim. Valitsevast Euroopa meistrist jäid aeglasemaks tema kaasmaalane Georg von Stein ja juba mainitud prantslane.

Põnevusega oodati suure kolmiku starte. Esimesena oli neist võistlustules Koos de Ronde, kes kindlameelselt lubas Hobumaailmale, et võidab karika. 40aastane hollandlane astus selle suhtes suure sammu, kui läbis raja vigadeta, mida aga ei suutnud tema kanged konkurendid. IJsbrand Chardonil tuli maha kolmanda koonuse pall, Boyd Exell eksis esimesel maratonitakistusel, kus hobused veidike takerdusid ning palli maha ajasid. Chardoni ja Exelli kiirused aga ei olnud de Rondest sedavõrd paremad, et teda edestada.

Koos de Ronde läheb otsustavasse osavõistlusesse liidrina; foto FEI/Eric Knoll

Täna Eesti aja järgi kell 14.30 algavasse otsustavasse osavõistlusele stardivad konkurendid ajalise vahega, mis tuletatakse eilsest reaalsest ajalisest vahest, mis jagatud kahega. De Rondel on seega teisena lõpetsnud Chardoni ees 0.22 sekundiline, Exelli ees 0.48 sekundiline edu, mis kindlasti ei ole turvaline. Põnev võistlus seisab ees ja tegelikkuses on kõik veel lahtine.

Bordeaux tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1128/1128zeitplanDEU.htm?style=longines