Kose Derby põhisõidu võitsid Sofya Tsyrulnikova ja Ali Bey

Kose Derby võitjad – Sofya Tsyrulnikova ja Ali Bey. Foto: Kristina Pahk

Möödunud nädalavahetusel toimus ilusa ilma saatel põnev Kose Derby. Lisaks Derby kahele võistlusklassile viidi läbi ka kaks parkuuri – kokku tehti pea 100 starti. Põhisõiduna toimus 105 cm Derby, kus võidu noppsid Sofya Tsyrulnikova (Liivimaa RK) ja Ali Bey.

Võistluspäeva alustati 90 cm kahefaasilise parkuuriga. Võistlustules oli 25 paari, neist üksteist lõpetasid eksimusteta. Kiireima ajaga viisid võidu koju Hanna Kristin Ojaveer (Tondi RSK) ja Mister X, teisel positsioonil lõpetasid Elisabeth Palm (Suuresti RSK) ja poni Alvar. Kolmandale kohale platseerusid Kristi Kõiv (Viljandimaa RSK) ja Glamorous Girl.

Kahefaasilises handicap 110/120 cm parkuuris oli mõõtu võtmas üheksateist sportlast, vigadeta sooritusi oli viis. Konkurentidele jäid püüdmatuks Lisette Eylandt (ESHKS) ja Vermut II, teise tulemuse said kirja Erkki Hõim (Tartu Kalevi RK) ja Aspirin, kolmandad olid Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa RSK) ja Latvis. Esikolmiku moodustasid paarid, kes hüppasid 110 cm rada. Parima tulemuse 120 cm said kirja neljandal positsioonil lõpetanud Brita Tuvi (Viljandimaa RSK) ja Hindenburg.

80 cm Derby toimus kiirusele tabel C järgi, kus startis nelikümmend paari. Esikolmikusse pääsesid paarid, kes maastikutakistusi sisaldanud rajal ei eksinud – kiire ajaga noppisid ka selles sõidus esikoha Hanna Kristin Ojaveer (Tondi RSK) ja Mister X, teise tulemuse said kirja Britt Getter Astover (Tondi RSK) ja Je T’Adore, kolmanda koha viisid koju Liis Šavlin (RK El Awrah ET) ja Romantik.

Võistluse põhialana toimus Derby kõrgusel 105 cm. Sarnaselt madalamale Derbyle, toimus ka see võistlusklass kiirusele ja tabel C järgi. Kui eelmises sõidus pääsesid esikolmikusse vaid vigadeta sõidud siis 105 cm sõidus mängis suurt rolli ka kiirus. Esikoha noppsid kahe eksimusega Sofya Tsyrulnikova (Liivimaa RK) ja Ali Bey. Napilt teiseks jäid vigadeta sooritusega lõpetanud Kirke Ilves (Suuresti RSK) ja Zahrazad. Kolmanda tulemuse teenisid samuti eksimusteta sõiduga Erkki Hõim (Tartu Kalevi RK) ja Rolex.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/36534