Kose rahvusvahelise CCI2*-S klassi võitis Erkki Hõim hobusel Roleks

Erkki Hõim & Roleks, Kose CCI2*-S krossirajal. Foto: Elin Jalakas

Nädalavahetusel toimus Harjumaal, Kose külje all Nõmmemõisa tallis rahvusvaheline kolmevõistlus, mis ühtlasi avas ka Eesti kolmevõistluse hooaja. Meie kolmevõistlejatele pakkusid konkurentsi põhjanaabrid Soomest. Põhiklassi CCI2*-S võidu võttis Erkki Hõim Tartu Kalevi Ratsaklubist hobusel Roleks. Paar lõpetas võistluse esialgse koolisõidus väljasõidetud tulemuse, 31.0 karistuspunkti juures.

Teise koha sai vaid 0.9 punktilise vahega, samuti puhaste paberitega nii takistussõidust kui ka krossist möödunud aasta seenioride Eesti meister Jaagup Kallas (Saare ratsaklubist) hobusel Olli Royal. Ka klassi kolmas koht kuulus Erkkile, sedapuhku ratsul Ally Nightingale, tulemusega 40,9 kp.

Võistlusklassi parim soomlane oli neljandaks tulnud Aki Karhapää hobusel Fortuna (48,0 kp) ning viies auhinnaline koht kuulus Nõo Ratsaklubi paarile Ervi Kaasikule ja Cendoriale, 48,1 karistuspunktiga.

Kolmevõistluspaigana on Kose näol tegemist veel küllaltki uue kohaga, ent kolmevõistlejatele on sellest kiiresti saanud hinnatud treening-, ja võistluspaik, mida ikka ja jälle külastatakse. Seda tõendab ka möödunud võistluse rekordarv starte (77), mille sarnast veel Eesti kolmevõistlus näinud ei ole. Ats Kalju ja rohkete abiliste eestvedamisel on kohta kõvasti edasi arendatud ning on tavapärane, et igal järgneval võistlusel on taaskord paiga ilme muutunud. Tähelepanuta ei jäänud see ka võistlusele tulnud soomlastele ja ametnikele – igal sammul oli kuulda vaid kiidusõnu ja tunnustust, milline suurepärane kolmevõistluspaik Eestimaa pinnale on tekkinud.

CCN100 klassi võitja soomlanna Julija Nikkanen hobusel
Duchess Jean D’Arc. Foto: Elin Jalakas

Lisaks rahvusvahelisele, toimusid võistluse raames ka rahvuslikud klassid tasemetel CCN80 ja CCN100. Meetri võit läks põhjanaabritele, kohe alguses tugeva skeemiga alustanud ja ilma lisanduvate vigadeta takistussõidust ning krossist, soomlanna Julija Nikkanenile hobusel Duchess Jean D’Arc tulemusega 29,5 karistuspunkti. CCN80 klassi võitsid Hiiumaa RSK sportlane Viktooria Vesingi ja Freestyle Beyb tulemusega 25,4 kp.

CCN80 klassi võitjad Viktooria Vesingi ja Freestyle Beyb. Foto: Elin Jalakas

Järgmine rahvusvahelisel tasemel kolmevõistlus Eestis toimub juba juuli algul Olustveres.

CCI2*-S lõpptulemused

Rahvuslike klasside tulemused

Kose ühispilt. Foto: Elin Jalakas