Kose sügisesel kolmevõistlusel said medalid kaela poniratsanikud, U25 vanuseklass ja harrastajad

Kätlin Punnek & Lexus. Foto: Elin Jalakas

Nädalavahetusel toimus taaskord Kosel kolmevõistlus, sedapuhku lausa medalipidu, sest EMV ja MV medalikomplekte jaotati kokku kolmes erinevas arvestuses: poniratsanikud, U25 vanuseklass ning harrastajad. Muidugi jooksid paralleelselt ka avatud klassid tasemetel CCN80, CCN90 ja CCN1*. Kokku osales 53 võistluspaari.

Laupäeval võisteldi koolisõidus ja hüpati parkuurid. Harrastajate MV klassis, kus startis tänavu kokku kümme paari, tuli möödunud aasta tiitlit kaitsma Maarja Maksimov (Pärnumaa RSK) hobusel Cezanne ja esiti see tal ka õnnestus, kui koolisõidujärgselt esikohale platseerus. Küll aga unustas võistleja parkuuris ühe tõkke hüpata, mistõttu paari teekond tiitlit kaitsta luhtus. Puhta parkuuri teinud Annika Tiits (RK El Awrah ET) hobusel Sapnis Vigris asus nüüd ise harrastajate arvestust juhtima ning peale kahte ala jagati teist ja kolmandat kohta võrdse karistuspunktide arvuga Aive Mihkelsoni (Tondi RSK) ja Acamari ning Carmen Peussa (Märjamaa SK) ja Corda poolt.

Poniratsanike oli stardis kokku 11 ning siin klassis kindlustasid kahe ala järgselt esikoha omale Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ja Ottardi. Tihedalt kannul oli Keitlin Männik (RSK Caballus) ponil Molberto ning kolmandat kohta enne krossi hoidis Mia Marleen Juhanson (Tondi RSK) ponil Tess.

U25 vanuseklassis startis tänavu üheksa võistluspaari. Koolisõidus sõitis kõrgeima tulemuse välja Sandra Anet Kalju (RK El Awrah ET) hobusel Hello Kitty ent takistussõidus tehtud vead asetasid paari neljandaks. Kahe ala järgselt läks võistlust juhtima koolisõidus teise tulemuse sõitnud ja puhta parkuuri hüpanud Kätlin Punnek (Nõo RK) hobusel Lexus. Teised olid Sigrid Lain (Liivimaa RK) ja Lootus ning kolmandad Brita Tuvi (Viljandimaa RSK) ja Hindenburg.

Pühapäevastes krossides starditi pööratud paremusjärjestuses ning põnevust jagus lõpuni. Võrdse tulemuse puhul määrab lõpliku järjestuse krossil täpsemini sõidetud aeg. Normiajaks oli rajameistri poolt määratud 04:57 ning sel korral tegi krossil täpsema sõidu Carmen Peussa ja Corda (04:55). Aive Acamaril lõpetas krossi ajaga 04:38. Esikoht läks Annikal ja Sapnis Vigrisel kaduma kahe tõrke tõttu ning nii oligi selge, et tänavune harrastajate meister on 29,2 kp-ga Carmen Peussa Cordal, hõbedane koht kuulub 29,2 kp-ga Aive Mihkelsonile Acamaril ning pronksile tõusis tulemusega 30,0 kp Tartumaa harrastaja Kristiina Kirsipuu (Pärna RSK) Complimendil.
Harrastajate esikolmik. Foto: Elin Jalakas

Harrastajatega samal tasemel toimus ka CCN80 avatud klass, kus esikoha võtsid 38,5 kp-ga Anette Eylandt (EHS) ponil Error, teised olid 40,1 kp-ga Karmen Kalbus (RSK Simon) Mildora J ning kolmandad Valeria Sotnitsenko (Tondi RSK) ja Vis Vitalis, tulemusega 46,6 kp.

Poniratsanike esikolmikus suuri muutuseid ei toimunud, Eesti meistrivõistliste kuldmedalile tulid puhta krossiga ja kokkuvõtvalt 29,7 kp-ga Emma-Elisa Randväli ja Ottardi, hõbemedali võtsid Keitlini ja Molberto ees Mia Marleen Juhanson ja Tess tulemusega 32,3 kp ning pronksile tulid krossilt kaasnenud 3,6 karistupunkti tõttu 34,0 kp-ga Keitlin Männik ja Molberto.

Ponide esikolmik. Foto: Elin Jalakas

Avatud CCN90 klassi kolm paremat olid 29,0 karistuspunktiga Britt Getter Astover (Tondi RSK) ja Je t’Adore, teised 35,8 kp-ga Eliise Leedmaa (Vändra RSK) ja Carraya ning kolmandad 36,4 kp-ga Katriin Sild (Nõo RK) ja Armstrong.

U25 vanuseklassi esimene start anti pärastlõunal ning esikohal olnud Kätlin Punnek ja Lexus said krossiga suurepäraselt hakkama ning vaid mõne ajaveaga krossilt, kindlustasid nad endale tulemusega 34,9 kp EMV kuldmedali. Hõbemedalile tulid samuti puhta krossi teinud Sigrid Lain ja Lootus, tulemusega 38,9 kp. Pronks jäi kahjuks Britale ja Hindenburgile püüdmatuks, kui paar krossil hobuse libisemise tõttu kukkus. Sedapuhku aga tuli kodupubliku rõõmuks pronksile 40,8 karistuspunktiga kohalik Sandra Anet Kalju hobusel Hello Kitty.

U25 esikolmik. Foto: Elin Jalakas

CCN1* avatud klass oli seekord meeste päralt. Kokku startis siin neli võistluspaari ning võidukad olid ainsana puhta parkuuri teinud Aldo Kanepi (Märjamaa SK) hobusel Carita, tulemusega 33,2 kp. Teisena lõpetas Jaagup Kallas (Saare RK) Olli Royalil, tulemusega 34,2 kp ning kolmandad olid 37,8 kp-ga Erkki Hõim (Tartu Kalevi RK) ja Ally Nightingale.

Sellega ongi tänavused medalid kolmevõistluses jaotatud ning mõneti võib hooaja lõppenuks lugeda.

Suur aitäh taaskord Ats Kaljule ja kõigile asjaosalistele toreda võistluse korraldamise eest!

Kõik tulemused