Kristaps Neretnieks oli võidukas Münchenis, samas algas voltižeerimise MK-hooaeg

Möödunud nädalalõpul peeti Baierimaa pealinnas Münchenis traditsiooniline suurvõistlus Munich Indoors, millest võtsid osa ka meie head tuttavad Kristaps Neretnieks, Andrius Petrovas ja Vladimir Beletski. Selgelt kõige edukamaks neist osutus Neretnieks, kes võitis ühe parkuuri ning oli noorhobuste sõidus kolmandal kohal. Münchenis sai ühtlasi alguse ka voltižeerimise MK hooaeg.

Ehkki võistlus algas juba neljapäeval, 6ndal novembril, leidsid rahvusvahelises mõttes tõsisemad takistussõidud aset reedest pühapäevani. Kui reedel peetud 140 cm kõrguste takistustega parkuuris oli meie lähinaabritest edukaim Andrius Petrovas Complementol, lõpetades sõidu vigadeta ja 22. kohal 72 osaleja seas, siis edaspidi näitas paremaid tulemusi lätlane Neretnieks. Beletski sõidud talle häid kohti ei toonud.

Laupäeval peetud noorhobuste sõidus oli Neretnieks Casscarel puhta sõiduga 58 osaleja seas kolmandal kohal, pühapäevases finaalis kahjuks koguti 4 kp. Samamoodi sõitsid neljaga ka Petrovas ja Sting 14.

Lätlase parimaks saavutuseks kujunes laupäeva hilisõhtul peetud 145 cm kõrgune 32 osalejaga kiirusparkuur, kus näidati parimat aega hobusel Con Pleasure.

Grand Prix võit kõrgusel 160 cm läks vanameister John Whitakerile hobusel Argento. Kristaps ja Conte Bellini said kahe vea eest 8 kp, Petrovas ja Domien pälvisid 12 kp.

Münchenis sai alguse ka uus MK hooaeg voltižeerimises, kus domineerisid Austria ja Saksamaa sportlased. Pas de Deux programmis alistasid WEGi kuuendana lõpetanud austerlased Evely Freund/Steffanie Millinger (8,714 p) oma kaasmaalased, kehtivad maailmameistrid Jasmin Lindneri ja Lukas Wacha. Samamoodi kindlustas Austriale võidu naiste individuaalvõistleja Lisa Wild (8,641 p), kes edestas veatu kavaga WEGi kolmanda koha omanikku Simone Jäiserit. Meeste arvestuses võttis kodupubliku ees esikoha maailma kolmas number Viktor Brüsewitz (8,537 p).

Müncheni tulemused: http://eventcontent.hippoonline.de/944/944zeitplanDEU.htm?style=hippo